Fatsa’da 3. Sulp Değiş Şenliği

Ordu’nun Fatsa ilçesinde 3. Soy Sop Mübadele Şenliği düzenlendi.

Ata tohumlarının yaşaması ve geleceğe aktarılması hesabına Fatsa Belediyesi, Fatsa Ekincilik Odası ve Fatsa Organize Hayat Bölgesi aracılığıyla hesabına bu sene üçüncüsü düzenlenen Evlat Değişim Şenliği mülevven görüntülere fon oldu. Fatsa ilçesinin Kabakdağı Mahallesi’nde planlı taka şenliğinde farklı illerden gelen katılımcılar üstelik yer aldı.

Programda tıpkısı enformasyon özne Fatsa Şehremini İbrahim Etem Kibar, “Kombinasyon Yaşam Bölgesi 3. Tohum Takas Şenliği’nde hemşerilerimiz ile benzeri araya gelerek ayrımlı bölgelerden gelen ağababa tohumlarımızı değiştirdik. Ülkemizin ve milletimizin geleceğe dönük arz oylumlu sermayesi yerli tohumların esirgeme altına alınması, zat ekolojik sisteminde geliştirilmesi ve çoğaltılması üstüne nesil değiş tokuş çalışmalarını önemsiyor ve çok eke görüyorum. Geleneksel 3. Yavru Değişme Şenliğimiz nedeniyle ata tohumlarını geleceğe transfer çabamıza bindi veren herkese teşekkür ediyor, geleceğe attığımız bu tohumların bereketle, kardeş kardeş, bollukla yeşermesini diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tören düzeni mensupları ve katılımcılar, çiftçilerin stantlarını gezerek hem tohumları incelediler, hem de lokal ürünler satın alarak çiftçilere bindi oldular. – CIVIL CIVIL

Share: