Finans şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

– Finans şirketi patronu ve çalışanları dolandırıcılıktan tutuklandı

BARTIN – Bartın’dahi dolandırıcılık operasyonunda aralarında mal şirketi sahibi olan Çaycumaspor Kulübü Başkanı E.E. ile alay malay aralarında şeriklik çalışanlarının birlikte yer aldığı 6 birey tutuklandı.

Bartın İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Müdürlüğünce; kişinin algılama yeteneğinin zayıflığından yararlanarak, vezneci ve cesaret kurumlarının çevirgeç olarak kullanılarak, vezneci evet dahi özge kredi kurumlarınca tahsis edilmemesi gereken kredinin açılmasını hatırlamak gibi yöntemlerle nitelikli dolandırıcılık suçu faaliyeti işledikleri değerlendirilen finans şirketi çalışanları planlı operasyonla gözaltına alındı.

Operasyonda Çaycumaspor Kulübü Başkanı ve ayrımsız zamanda para şirketi sahibi E.E.’nin birlikte aralarında 13 sakil gözaltına alınırken şüphelilerin adreslerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda haddinden fazla sayıda güven sözleşmesi, vatandaşların cesaret bilgileri olan andaç, 1 adet çek, çok sayıda hüccet, cesaret kartları, çok sayıda kesim iptal belgesi, 7 adet şalter sözleşmesi, 10 sayı topçu lisansı, 1 sayı ruhsatsız tabanca ve 70 adet mermi ile çokça sayıda sayısal materyal ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslardan şeriklik sahibi E.E. ile alay malay B.Ü, E.A, E.G, C.A ve O.G çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanırken 5 yabansı halkında adli arama kararı 1 ibret üzerine ise familya hapsi verildi.

Share: