Hastalar 5 bin yıllık otama yöntemleriyle felah buluyor

Hastalar 5 bin yıllık otama yöntemleriyle onma buluyor

Erzincan’birlikte geleneksel tamamlayıcı tababet ünitesi, pandeminin ardından hizmetlerine başladı

Mengücek Gazi Terbiye ve Araştırı Hastanesinde GETAT ünitesi hizmete başladı

ERZİNCAN – Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesinde pandemide hizmetine mesafe veren Anadan Görme Mütemmim Tababet Ünitesi, pandemi sonrası hizmet vermeye başladı. Ünitede ozon terapi, hacamat ve asma bıyığı tedavisi (hirudoterapi) uygulamaları yapılarak ağrısı olan hastalar 5 bin yıllık otama yöntemleriyle onma buluyor.

Her sabık çevrim büyüyen keyif imkanları ile irsal fail değil irsal düz ayrımsız memleket başlamak amacıyla çabalayan Erzincan Mengücek Gazi Terbiye ve Araştırma Hastanesinde Anadan Görme Mütemmim Tıp üniteleri açılarak bakım vermeye başladı. Birçok vatandaş vasıtasıyla rağbet görmeye başlayan GETAT ünitelerinde geleneksel tedavi yöntemlerini vatandaşlara denetlenebilir, sertifikalı ehlihibre hekimlerce hijyen kurallarına ve tedavi protokollerine uyma edilerek sunmaya bitmeme ediyor. Anadan Görme yöntemlere otama doğmak isteyen vatandaşlar şifahane ile görüşerek ozon sağaltım (kebir ozon, küçük önerme ozon, bölgesel ozon), hacamat ve sülük tedavisi (hirudoterapi) kabilinden hizmetlerden faydalanabilir.

Ozon terapisi eden Mengücek Gazi Terbiye ve Araştırı Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Necati Bulut tedavi karşı bilgiler vererek müspet sonuçlar aldıklarını ifade etti.

Sülük tedavisi ve hacamat fail Dr. Akademisyen Ersan Gürsoy üstelik sülük ve hacamatta kebir olan haddinden fazla kanın çıkmasının değil, tedavinin akla yatkın bire bir şekilde uygulanmasının gereğinden bahsederek dini olarak birlikte sünnete akla yatkın günlerde işlemlerin gerçekleştirildiğini söyledi.

‘Fransa’dan geldi ozon tedavisi yaptırdı’

Fransa’birlikte ateş parçası 71 yaşında ki Erzincanlı gurbetçi Güler Koçer dağ mafsal ve çıplak ağrısıyla başvurduğu Mengücek Gazi Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde ozon tedavisi yaptırdığını ve kendisi üzere bereketli geldiğini rapor etti. Ağrısı olan vatandaşlara bile tavsiyede bulunan Koçer, “Ağrısı olan gelsin. Gayet hijyenik ve çok sunturlu. Ego çok memnunum alelhusus meni ağrısı branş ağrısı için gelsinler” dedi.

Mengücek Gazi Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Izan Kuyrukluyıldız ise GETAT (Geleneksel Tamamlayan Tıp) birimi üzerine yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz için geleneksel ve mütemmim tıp uygulamaları değişik inanış ve kültürden, değişik teorilerden oluşan tababet, tedavi ve teşhis aplikasyon merkezi burası. Burada şuan iki ekibimiz görev alıyor. Bu iki ekibimiz ile gelişigüzel ozon tedavisi, hacamat ve sülük tedavileri uyguluyoruz. Hastanemizde şuan üstelik lüzum ozon sağaltım, gerekse hacamat ve asma bıyığı tedavilerini sağlıklı ortamlarda, sağlıklı koşullarda işin ehli hocalarımız ve sağlık personelimiz ile hastalarımıza sunuyoruz. Keyif aplikasyon tebliğinde bu hizmetin tim Türkiye’de tıpkısı karşılığı var ve burada ki karşılık olan ölçü hastanemize ödenerek burada ki hizmetten hastalarımız faydalanabiliyor” diyerek konuştu.

Share: