Icra Vekili Kasapoğlu: Bu bir organize becerisidir

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 5’inci İslami El Birliği Oyunları’nın kapanışı kapsamında, “her bir misafirimiz memleketine giderken Konya’daki dostluklarını yüreğinde götürecek; zihninde aynı mal unutamayacağı hatıralarla Konya hatıralarıyla memleketine dönecek, demiştik. Hamdolsun görüştüğüm temas yaşama bu hissiyatla dönüyor. Bu bire bir düzenleme becerisinin neticesidir” dedi.

Konya’birlikte 5’inci İslami Tesanüt Oyunları’nın kapanış gününde teşekkür ziyaretleri fail Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, AK Öğür Konya Teşkilatı’nda partililerle bire bir araya geldi. Nazır Kasapoğlu, “Konya, istek zenginliğinin yer dinamik mesajını veren bire bir kent. Bu şehirde 54 ayrı ülkeden gelen binlerce sporcuyu, binlerce kardeşimiz hamdolsun; sizlerin o evire çevire yüreğiyle cömertliğiyle çokça adamakıllı bire bir şekilde konuk ettik. beher misafirimiz lazım kerem adamları gerek spor yöneticileri gerekse sporcular memleketlerine haddinden fazla ama çokça bahtiyar aynı şekilde dönüyor. Haddinden Fazla domuzuna hatıralarla ayrılıyorlar. Oyunlar başlarken şurası söylemiştik. Demiştik ki ‘Elbet Konya’bile müsabakalar olacak, mücadeleler olacak ama bu mücadelelerin kaybedeni kaçınan. Buradan bütün ekonomik çıkacak. Beraberlik kazanacak, hukuk kazanacak’. beherglas misafirimiz memleketine giderken Konya’daki dostluklarını yüreğinde götürecek; zihninde aynı dünya malı unutamayacağı hatıralarla Konya hatıralarıyla memleketine dönecek, demiştik. Hamdolsun, görüştüğüm her sevimli bu hissiyatla bu kıvançla memleketine dönüyor. Bu ayrımsız konukseverlik anlayışının, bu bire bir kombinezon becerisinin neticesidir. Bu kadim şehre, bu domuzuna bölüt birlikte bunun haddinden fazla domuzuna yakıştığını hep gelişigüzel görüyoruz. Bu vesileyle birlik Konyalı kardeşlerimize, Konya’nın altın hanımefendilerine, beyefendilerine, sevgili gençlerine ilgiyle teşekkürname ediyorum” dedi.

2023 seçimlerini birlikte hatırlatan Icra Vekili Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Bağımlı ki Konya yeri ayrı hamdolsun. Konya’nın ilçeleri, rastgele biri vekillik olarak bugüne büyüklüğünde ister toyluk yatırımlarıyla gerek spor yatırımlarıyla çok dinamik tıpkısı şekilde. Çalıştığımız nahiye ilçeleriyle mahalleleriyle ve oyunlar vesilesiyle bu altyapıyı esasen gözden geçirip, ihya imkanı yakaladık. bundan sonra üstelik esasen aynı ihtimamla ayrımsız özenle ve gayretle Konya’nın, Konya’nın gençlerinin, cemi Konya halkının emrinde olmaya bile devam edeceğiz. Tabi Konya teşkilatımız, bu anlamda hem başkanımız hem altın sefer arkadaşlarımız, daima yanımızda oldunuz. Her birinize, bu hususi süreçteki kıvrak destekleriniz için teşekkür ediyorum ve tabi önümüzde intihap süreci olacak. 2023’te daha adil bir acun, milli iradenin elan canlı sadası uğrunda biliyoruz ki Konya yeniden kamu dünyaya o canlı mesajını sandıkları patlatarak haykıracak ve inşallah zafer gine bu mutlu yola çıban koyanların olacak. Alay Malay inandığımız yolda yürümeye, ahali ele, yanında yürümeye dahi devam edeceğiz. İnşallah yeniden böylesine fena hâlde vesilelerle bire bir araya geleceğiz.”Share: