Icra Vekili Kasapoğlu, Kırklareli’de acemi spor kulüpleri buluşmasında konuştu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sporu tabana yayma ve altyapıyı geliştirmeye yönelik çalışmalarının umum hızıyla bitmeme ettiğini söyledi.

Kırklareli Atatürk Stadı’nda dünkü spor kulüplerinin temsilcileriyle bir araya gelen Kasapoğlu, 20 yılı aşkın süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin dört bir yanı sıra tesisler mensur ettiklerini dile getirdi.

Bu tesislerde bugünlerin ve yarınların şampiyonlarının yetiştiğini tamlayan Kasapoğlu, “İşte ego bugün gördüğüm bu tabloyla tıpkısı kere henüz ‘Türkiye Yüzyılı’nın, Türk sporcularının yüzyılı olacağını görüyorum.” ifadesini kullandı.

Önceki yıllarda temsilcisi dahi olmayan branşlarda bundan sonra şampiyonların yetiştiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“İşte bu spektrum, işte tenis, aha atletizm, aha ayak topu, işte basketbol, işte yüzme… Burada beher tür sporcumuz var. Seçme biri işlek, kuvvetli ayrımsız şekilde yetişiyor. Bugün hem Kırklareli merkezimizi hem ilçelerimizi gene masaya yatırdık. Havuzundan salonuna, kortlarına, basketboluyla, voleyboluyla, futboluyla, tenisiyle, atletizm alanlarıyla yıpranmamış planlama yaptık. Ben bilcümle bu yatırımlarımızın, tesislerimizin Kırklareli’miz ve dinç sporcularımız üzere kalburüstü olmasını diliyorum. İşte vesile eşitliği, aha gençliğe çekinmezlik, zinde odaklı politika. beher çalışmanın bugüne büyüklüğünde Allah’a şükür meyvelerini, sunturlu sonuçlarını gördük. İşte burada yetişen, burada bugünlerimizi, yarınlarımızı henüz ışıklı kılacak gençlerle beraberiz. Biz baştan sona diyoruz ya ‘Toyluk ve Spor Bakanlığı bütün yanı sıra.’ diye. Bugüne kadar olduğu kabil cümle imkanlarımızla, gündeş altyapımızla, antrenörlerimizle… Bir Iki geçmiş dayanıklı haddinden fazla branşta Kırklareli ilimizde bakım veren antrenör arkadaşlarımla aynı araya geldim. İlkokullarda antrenörlerimiz görev yapıyor. Salonlarımızda, toyluk merkezlerimizde, yurtlarımızda varlar. Sporu benzeri hars haline elan işlek getirme noktasında, spordaki potansiyeli, başarıyı, performansı müzayede noktasında, gençlerimiz ilkin almak amacıyla 85 milyonun tüm imkanlarımızla yanı sıra olmaya bitmeme edeceğiz.”

“Amatörler Türk sporunun kalbidir”

Nazır Kasapoğlu, mektep çocuğu kulüpleri, tıfıl sporcuları “Türk sporunun kalbi” adına nitelendirdi.

Sporla uğraşan herkese teşekkürname fail Kasapoğlu, “Bundan sonraki süreçte vekâlet kendisine, cahillik ve spor el müdürlüklerimizle, kaza müdürlüklerimizle, Kırklareli Valiliği’mizle, belediyelerle, kaymakamlıklarla ve kulüplerle aksiyon birliklerimizi, sizlere erişimi elan üstelik kolaylaştırma yerine herhangi bir çeşit imkanı bildirme uğrunda devam edeceğiz. Taze voleybolcularla karşılaştım. Yarının sultanları yetişiyor. Hamdolsun onların burada çabasına şahit oldum. her bir branşı altyapıyla, maddesel imkanlarla, olanaklarla ve bizzat yanınızda yerine manevi anlamda üstelik desteklemeye bitmeme edeceğiz. Bütün sporcularımıza gönülden başarılar diliyorum. Hele aileler burada. Gençlerimizin, çocuklarımızın hep yanında olan, iri tıpkısı özveriyle onları bugünlere, yarınlara hazırlayan altın anneler babalar var. Antrenörler var, öğretmenler var, hocalar var. Herhangi Bir birine teşekkür ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Kasapoğlu, daha sonraları Deneyimsizlik Merkezi’nde gençlik liderleri ve antrenörlerle tıpkısı araya geldi. Vekil Kasapoğlu’na, Kırklareli Valisi Birol Ekici, AK Tümen Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve Kırklareli Saylav Selahattin Minsolmaz dahi zevcelik etti.

Share: