Ilçebay Tunç: “Kıraat alışkanlığını cadde ve sokaklara atmak istiyoruz”

Kayseri’nin Develi ilçesinde temas akşam ezanı Kaymakamı Mehmet Tunç’un başlatmış olduğu ‘Develi 7’den 77’ye Okuyor’ projesi çerçevesinde okullarda, evlerde, yurtlarda kitap kıraat etkinliği düzenleniyor.

‘Develi 7’den 77’ye Okuyor’ projesi için açıklama işleyen Develi Kaymakamı Mehmet Bronz, bu proje ile okullarda ağır ezgi adına yapılan okuma etkinliğini evlere, caddelere ve sokaklara yısa etmek istediklerini belirtti. Kaymakam Mehmet Tunç; “Bu projeyle bizler okullarımızda düzenli yerine yapılan bu kıraat etkinliklerini; evlere, caddelere, sokaklara, araçlara, otobüslere, toplu nakil araçlarına koymak istiyoruz. Gençlerimizin okuma alışkanlığının gelişebilmesi içre her akşam ezanı saat 20.00’ed tınlamalı adına tekmil okullarımız, öğrencilerimiz, ailelerimiz, annelerimiz, babalarımız, büyükannelerimiz, büyükbabalarımız ile bütün alay malay okuma etkinliği yapıyoruz. bu kıraat etkinliğinde üstelik gençlerimizin, çocuklarımızın okuma alışkanlığının herhangi bir sabık dönem henüz dahi artmasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kayseri’deki tezkere fuarına 600 öğrenci göndereceklerini tamlayan Ilçebay Tunç; “Develi ilçesinde betik kıraat etkinliklerinde annelerin, babaların, ablaların, kardeşlerin, desteklerini pekiştirebilmek namına Develi Kaymakamlığı olarak Kayseri Büyükşehir Belediyemizce beşincisi düzenlenen 14-23 Ilk Teşrin arasındaki tezkere fuarına 600 öğrencimizi göndereceğiz. ve rastgele birinin ahzüita yapmasına, yemek yemesine ve kitap fuarını gezmesine katılma edeceğiz” dedi. – KAYSERİ

Share: