İstanbul Valisi Yerlikaya: “Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, duasıyla 100 muhtar hizmet binasının temeli atıldı”

– İstanbul Valisi Yerlikaya: “Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, duasıyla 100 kocabaşı hizmet binasının temeli atıldı”

Ümraniye’de Yamanevler Mahallesi Muhtarlığının temeli, Reisicumhur Erdoğan’ın etkin bağlantı ile katıldığı törenle atıldı

İSTANBUL – Muhtarlar Evi açılışı ve 100 muhtar bakım binası temel atma töreni çerçevesinde Ümraniye’de Yamanevler Mahallesi Muhtarlığı binasının temeli atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın etkin angajman ile katıldığı törende mütekellim İstanbul Valisi Mualla Yerlikaya, “Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, duasıyla 100 kocabaşı hizmet binasının temeli atıldı” dedi.

Ümraniye Belediyesi aracılığıyla yapımı planlanan Yamanevler Mahallesi Muhtarlığının esas atma töreni, 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Günü’nde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın enerjik bağlantı ile katıldığı törenle gerçekleştirildi. Yamanevler Mahallesi’nde gerçekleştirilen tören ile yapımı başlanan muhtarlık binası mahalleliye bakım verecek. Ana atma törenine İstanbul Valisi Yüce Yerlikaya, Ümraniye Belediye Reisi İsmet Sebep ve haddinden fazla sayıda muhtar katıldı. Törende konuşan Ilbay Yerlikaya, “963 mahalle muhtarımız var, onların günlerini kutluyorum, kutlama ediyorum. İyi kim varlar diyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu amiyane bir muhtar dostu, kocabaşı kardeşi. Türkiye’de ilk kez bir Muhtar Evi açıldı biliyorsunuz. Detayları yeryüzü edildi bütün milletimize. ve aynı zamanda Türkiye genelinde 100 muhtar bakım binası, ki buna hemen ayraç açıyoruz 16’sı İstanbul’umuzda, bir tanesi süresince bulunduğumuz Ümraniye ilçemiz Yamanevler Mahalle Muhtarlığı bakım binamız. Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, duasıyla 100 muhtar bakım binasının temeli atıldı. Şehrimize balkı güzel olsun diyoruz” dedi.

(ES-CGK-CC-Y)

Share: