Kars evcil haberleri: Kars’ta polisten bilgilendirme toplantısı

Kars İl Itimat Müdürlüğü aracılığıyla “2022-2023 Yetişek Öğretim Yılında Okullar ve Çevresinde Alınan Düzenlilik Tedbirleri, Zatî Güvenlik, Suçtan Dehalet Yöntemleri, Siber Düzenlilik ve Esrar-Uyarıcı Bap” konularında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantı, İl Güvenlik Müdürlüğü Konuşma Salonu’nda düzenlendi. Toplantıya İl Inanma Müdürü Güç Sağdıç, İl Milli Eğitim Müdürü Entelektüel Acay, okul müdürleri, okul emare öğretmenleri, ekol aile birliği üyeleri, mahalle muhtarları ve STK temsilcileri katıldı. Toplantıda polis güçleri ekipleri katılımcıları “2022-2023 Eğitim Bilimi Tedris Yılında Okullar ve Çevresinde Alınan Güvenlik Tedbirleri, Kişisel Düzenlilik, Suçtan Sığınma Yöntemleri, Siber Düzenlilik ve Esrar/Münebbih Konu” konularında bilgilendirdi.

Toplantının açılış konuşmasını fail İl Emniyet Müdürü Çetince Sağdıç, “Öğrenci velileri, öğrenciler ile birebir ilgilenmesi gerekiyor. Çocuklarda davranışsal veya fiziki yerine uymazlık görülmesi halinde emniyet ile irtibata geçilerek vukuf verilmesi gerekmektedir. Ayrıca bizim çalışmalarımızda öğrencilere ve velilere esrar-uyaran maddeler konularında bilgilendirmeler birlikte geceli gündüzlü sürüyor” dedi.

Sağdıç, “Kars’taki dirlik ortamının devam etmesi amacıyla suç ve suçlularla var gücümüzle çalışmaya bilcümle birimlerle gelişigüzel bitmeme ediyoruz. Kars’ta huzurun bitmeme etmesindeki arz iri başarı vatandaşlarımız aracılığıyla yapılan ihbarlardır. Sonuca müteveccih aksiyon ve işlemlerin yapılmasına bitmeme ediyoruz” diyerek konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından güruh sunumlarla bitmeme etti. Toplantı yapılan sunumların arkası sıra sona erdi. – KARS

Share: