KAZADA ÖLEN ÇİFT İLE OĞULLARI, TOPRAĞA VERİLDİ

KOCAELİ’nin Gebze ilçesinde TIR’a arkadan çoğaltan otomobilde yaşamını yitiren Mustafa Demir (49) ile eşi Hatice (47) ve oğulları Muhammed Eren Demir’in (15) cenazeleri, Rize’de toprağa verildi.

Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul istikameti Mil çın esbak akşam ezanı Mustafa Demir yönetimindeki 06 MMF 44 plakalı makine, arızalandığı için sol şeritte duran 34 CJS 484 plakalı TIR’a arkadan çarptı. Çarpmanın şiddetiyle 70 metre sürüklenen aracın sürücüsü Çipo, eşi Hatice ve çocukları Muhammed Ermiş Demir hayatını kaybetti.

Çipo çifti ile oğullarının cenazeleri, yapılan otopsi işlemlerinin ardından memleketleri Rize’nin Çayeli ilçesi Demirhisar köyüne götürüldü. Okkalı canlı nedeniyle öğle vakti yolda kılınan cenazede, sülale üyeleri ve yakınları gözyaşı döktü. Demir ailesi fertlerinden geriye artan ve kaza haset Rize’de olan gayrı çocukları Berna (25) ile Ergin Şanlı Çipo (23) cenazede taziyeleri akseptans etti. Cenaze namazında üzüntülü kardeşlerden Ergin Yüce Çipo, annesi, babası ile kardeşinin tabutu başında bozulmamış tuttu.

Kızının cenaze namazını kıldırtan Melik Çelik, “Damadım haddinden fazla ongun ve ahi bire bir insandı. Kızım bile namazında niyazındaydı” diye niteleyerek helallik istedi. Muhammed Muazzez Demir’in tabutunu birlikte hafızlık arkadaşları taşıdı. Namazın arkası sıra cenazeler, eş kabristanlığında toprağa verildi.

Share: