Kıbrıs gazisi, 8 yılık emeğini depremzedelere bağışlıyor

Kıbrıs gazisi, 8 yılık emeğini depremzedelere bağışlıyor

BATMAN Batman’ın tanıtımına yardım sunan Kıbrıs gazisi maket sanatçısı Selahattin Evren, 8 sene çalışma harcadığı maketlerin gelirini depremzedelere ve öğrencilere bağışlayacağını söyledi.

Batman, Hasankeyf ilkin oluşmak amacıyla Türkiye ve acun çapında heybetli olan tarihi ve kültürel değerlerin maketini işyerinde fail 72 yaşındaki Kıbrıs gazisi Selahattin Dünya, 8 sene iş harcadığı maketlerin gelirini bağışlıyor. 30’a mail eserinin olduğunu ifade eden Âlem, “Yaşanan depremden dünya hepimiz üzgünüz. Haliyle depremzedelere yardım etmek üzere meccani sarf ediyoruz. 8 yıldır yaptığım eserlerin gelirini depremzedelere bağışlamak istiyorum” dedi.

Eserlerinin satılması halinde mevrut geliri depremzedelere aktaracağını rapor eden Âlem, “Durumu iyi olmayan darülfünun öğrencilerine da affeylemek istiyorum. 30’a mümasil eserim var. Büyük itina ile yaptığım, haliyle memleketimizin tanıtımı hem bile ülkemizin tanıtımı için gâh eserleri gerçekleştirdim. 8 yıldır bu işle uğraşıyordum amma bekâr kamu ilgisizliği dolayısıyla artırmak zorunda kaldım. Sakat mesleğim olan neşelilik işine döndüm” ifadelerinde bulundu.

Share: