Kıbrıs gazisi, 8 yılık emeğini depremzedelere bağışlıyor

Batman’ın tanıtımına yardım sunan Kıbrıs gazisi maket sanatçısı Selahattin Evren, 8 sene faaliyet harcadığı maketlerin gelirini depremzedelere ve öğrencilere bağışlayacağını söyledi.

Batman, Hasankeyf özellikle doğmak için Türkiye ve dünya çapında majör olan tarihi ve kültürel değerlerin maketini aksiyon durumunda özne 72 yaşındaki Kıbrıs gazisi Selahattin Evren, 8 sene faaliyet harcadığı maketlerin gelirini bağışlıyor. 30’a andıran eserinin olduğunu anlatım eden Cihan, “Yaşanan depremden kıran hepimiz üzgünüz. Haliyle depremzedelere muavenet etmek amacıyla müft gider ediyoruz. 8 yıldır yaptığım eserlerin gelirini depremzedelere affetmek istiyorum” dedi.

Eserlerinin satılması halinde gelen geliri depremzedelere aktaracağını anlatım fail Evren, “Durumu bol olmayan darülfünun öğrencilerine bile affeylemek istiyorum. 30’a mail eserim var. Büyük itina ile yaptığım, haliyle memleketimizin tanıtımı hem da ülkemizin tanıtımı üzere kâh eserleri gerçekleştirdim. 8 yıldır bu işle uğraşıyordum ama bekâr amme ilgisizliği nedeniyle bırakmak zorunda kaldım. Bozuk mesleğim olan faaliyet işine döndüm” ifadelerinde bulundu. – BATMAN

Share: