Kırklareli’nden bodur güdük

Lüleburgaz Sokollu Mehmet Vakur İlçe Ahali Kütüphanesindeki tezkere sayısı 47 bin 465’e yükseldi.

Sokollu Mehmet Vakur İlçe Ahali Kütüphanesi Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kütüphaneye yılın 6 ayında 1277 yeni betik kaydının yapıldığı bildirildi.

Envantere kayıtlı kitapların 11 bin 347’sinin bala, 36 bin 118 tanesinin ise oylumlu kitabı adına kayıtlara geçtiği dökme açıklamada, kütüphaneye kayıtlı eke üye sayısı 8 bin 62, bala organ sayısı ise 2 bin 353 olduğu kaydedildi.

Servis sürücülerine eğitim bilimi verildi

Lüleburgaz ilçesinde meslek servisi sürücülerine terbiye düzenlendi.

Lüleburgaz Umum Eğitimi Merkezinde gerçekleştirilen eğitimde servis sürücülerine dallar ve gençlerin terbiye ve öğretiminin emin bire bir ortamda sürdürebilmesi amacı ile belkili trafik kazalarının önlenmesine müteveccih bilgiler verildi.

İlçe Güven Müdürlüğü Trafik Bölüm Amirliğinde memur polis güçleri memuru Mehmet Teber, eğitimde elan evvel yaşanmış trafik kazalara ilgili görüntüleri paylaştı.

Sürücülere serviste bulunması müstelzim azami öğrenci sayısı ve mecburi donanımlardan üzerine da bilgi verildi.

Kömür yardımı

Lüleburgaz’de 1650 haneye kömür yardımında bulunuldu.

Lüleburgaz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve El Birliği Vakfı Müdürü Alpaslan Akçakavak, gazetecilere yaptığı açıklamada, gerekseme sahibi ailelere sosyal arkalama çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Bu sene vakfın kömür dağıtımı amacıyla belirlediği hanelere dağıtımın tamamlandığını rapor eden Akkavak, 1 Ocak-7 Ilkgüz 2022 tarihi arasında de 7 bin 321 kişiye toplumsal yardımda bulunduklarını kaydetti.

Akkavak, ihtiyaç sahiplerine yardımların bitmeme edeceğini bildirdi.

Share: