Milli Yetişek Bakanlığı format teşkilatı personelinin banka promosyonu 25 bin 500 liraya çıkartıldı

Milli Terbiye Bakanlığı’ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, MEB kalıp teşkilatında fariza işleyen personelin aylık, ücret ve gayrı ödemelerinin yapıldığı Evkaf Bankası ile personel başına 3 bin teklik ödenmek için 1 Ev 2021’den muteber ve üç yılı kapsayan banka promosyon anlaşması, Vekil Mahmut Özer’in talimatıyla güncellendi.

22 BİN 500 TL ELAN ÖDENECEK

Vakıfbank Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu 31 Ara 2023’te süresi dolacak mahiye promosyon sözleşmesi, iki sene ilaveyle revize edildi. Buna göre, daha geçmiş personel başına alınan 3 bin liraya melfuf adına 22 bin 500 liralık elan ödenerek mahiye promosyonu 25 bin 500 liraya yükseltilmiş oldu.

16 KASIM’DA HESAPLARDA OLACAK

Vakıflar Bankası MEB şubesiyle imzalanan sözleşmeye göre, banka özendirme ücretleri 16 Kasım 2022’de personelin maaş hesaplarına yatırılacak.

TAŞRA TEŞKİLATINDAKİ PERSONELDE DEĞİŞİKLİK YOK

Milli Terbiye Bakanlığına sadık taşra teşkilatında görev yapan personel ise merbut bulundukları mülk ve kaymakamlık milli yetişek müdürlüklerinin henüz ilk aldıkları değişmeyen doğrultusunda sözleşme yaptıkları bankalarla çalışmalarını yürütüyor.

Share: