Osmangazi Demirtaş’ın kullanılmamış mamure yolları asfaltlanıyor

Osmangazi Belediyesi, enfrastrüktür çalışmalarının tamamlandığı Demirtaş’ın imarlı kullanılmamış bölgesi olan Sakarya ve Dumlupınar mahallelerindeki hep 27 cadde ve sokağın asfaltlanması amacıyla kolları sıvadı. Osmangazi Belediye Reisi Mustafa Dündar, Demirtaş büyüdükçe hizmetleri dahi bir doğrultuda büyülttüklerini rapor etti.

Osmangazi’nin Demirtaş bölgesi, Osmangazi Belediyesi’nin envestisman ve hizmetleriyle büyüyüp, gelişmeye bitmeme ediyor. Belediye bünyesine bağlandığı 2009 yılından itibaren bölgedeki ihtiyaçları tespit eden ve bu doğrultuda tıpkı düzentileme planı hazırlayan Osmangazi Belediyesi, mamure planlarının başarıyla uygulanması ve yapılan sayımsız yatırımlar ile Demirtaş’ta adeta bakir ayrımsız kent ortaya çıkardı. 80 bine vasıl nüfusu ile Demirtaş hemen büyürken, bire bir doğrultuda bölgedeki hizmetlerini dahi büyüten Osmangazi Belediyesi, Demirtaş’ın imarlı eskimemiş bölgesi olan Sakarya ve Dumlupınar mahallelerinde kullanılmamış mamure yolları açtı. Yapılaşma ve altyapı çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı bölgede yeni açılan toplanmış 27 cadde ve sokaktaki kullanılmamış mamure yollarının asfaltlanması için da çalışmalar başlatıldı. Toplam 40 bin 340 metrekarelik alana ehil 5 bin 500 metre uzunluğunda ki bakir mamure yolları yollar 9 bin 600 titrem asfalt ve 7 bin titrem pmt kullanılarak asfaltlanacak.

Dündar: “Çağcıl ayrımsız şehir ortaya daha çok”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Kaymakamı Mürtefi Partal ile alay malay asfaltlama çalışmasının yapılacağı yıpranmamış mamure yollarında incelemelerde bulundu. Demirtaş’ta planlı gelişmeye koşut adına acul aynı yapılaşmanın yaşandığını rapor fail Komutan Dündar, “2009 yılında 18 bin nüfusa erbap olan Demirtaş Mahallesi’nin nüfusu günümüzde 80 bini geçti. Demirtaş’ın imarlı eskimemiş bölgesi olan Sakarya ve Dumlupınar mahallelerinde inşaat çalışmaları başladı. Bölgede çağdaş bire bir site ortaya çıkarken, altyapı çalışmaları bile tamamlandı. Enfrastrüktür çalışmaları tamamlanmasıyla gelişigüzel yeni imar yollarının asfaltlanması amacıyla çalışmaları başlatıyoruz. 5 bin 500 metre uzunluğundaki eskimemiş imar yollarının asfaltlanması amacıyla 9 bin 600 ton asfalt kullanacağız. Asfaltlama çalışması ile vatandaşlarımız konforlu ulaşıma kavuşacak. Gökçe Yazın toz, kışın ise mil sıkıntısı yaşanmayacak. Demirtaşlı vatandaşlarımız üzere ömre bedel olmasını diliyorum” diye niteleyerek konuştu. – BURSAShare: