Prof. Dr. Naci Görür katıldığı canlı yayında zelzele riski olan illeri tek yegâne saydı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilde binlerce fert kaybına kat açan yer sarsıntısı tüm Türkiye’yi kanun boğdu.

3 DÖNÜŞ ÖNCE UYARDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7,7 büyüklüğündeki depremle ilişkin namına 3 dönme ilk uyartı yaptığı ortaya sâdır Prof. Dr. Naci Görür gündem oldu.

TELEVİZYON PROGRAMINA KATILDI

TV100 ekranlarında yayınlanan aynı programa misafir olan Jeolog ve Selen Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür fay hatlarıyla ait değerlendirmede bulundu.

“MARMARA DENİZİ’NİN GÜNEYİ, ÇANAKKALE VE BURSA…”

Görür “Maraş civarında olan bu depremler ve fayların stresi göz önüne alındığında Adana havzası ve İskenderun yöresinin dikkatle ele alınmasını öneririm. Bunun dışında Marmara Denizi’nin güneyi, Çanakkale ve Bursa’nın bile tetik olması gerekiyor. Keza İzmir yarımadası ve çevresi… Akdeniz kıyılarımızda Antalya, Muğla bölgesindeki bucak kesimleri tetik olmalı.

“ERZİNCAN, BİNGÖL VE KARLIOVA ARASINDAKİ BÖLGEDE ZELZELE BEKLİYORUZ”

Şimal Anadolu Fayı üzerinde Erzincan, Bingöl, Karlıova arasındaki bölgede balaban ayrımsız zelzele bekliyoruz. Bulut ettiğimiz ayrımsız düzlük. Jeolojik verilere bakarak Hakkari’de sorumluluk olanaklı. Bizim dile getirdiğimiz büyük depremler 6 ve üstü diye niteleyerek düşünülebilir” dedi.

Share: