Rize gündem haberleri: YANLIŞSIZ Fırka Genel Komutan Yardımcısı Dirimsel Yazıcı, Rize’de konuştu Açıklaması

DOĞRU Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Dirimlik Edip, “Kapının arkasında bıraktığımız, halının altına infirak ettiğimiz tek ülkü yok.” dedi.

Yazıcı, partisinin Rize İsmail Yiğit Firez Merkezi’nde planlı Genişletilmiş İl Müracaat Meclisi Toplantısı’nda, teşkilata önem veren bire bir parti olduklarını söyledi.

Teşkilatların AK Parti’nin omurgası olduğunu rapor fail Kalem Erbabı, “SELIM Parti’yi millet nesir etti. Milletin verdiği yetkiyle beraber 3 Son Teşrin 2002 yılından bu yana devlet sorumluluğunu üstlendik ve o günkü Türkiye’yi aldık bugüne taşıdık. Ayrımsız ve bu arada olduk.” diyerek konuştu.

Yazıcı, büyüyen Türkiye ile DÜRÜST Öğür’nin dahi büyüdüğüne dikkati çekerek, “Türkiye genelinde 11 milyonu fazla üyesi olan, hemen Türkiye’de değil dünya ölçeğinde panel alanda sunma hareketli aynı düzenleme yapısını sahibiz.” dedi.

Sorun üreten değil, ülkü çözen tıpkı parti olduklarına aksan eden Muharrir, “Alevi yurttaşlarımız senelerce konuşuruz. Biz bakir ele almış değiliz. 2008 ve 2009’birlikte mufassal devamlı zamana münteşir aynı biçimde çalıştaylar yapıldı. Çok ayrı ayrı kesimlerden olgun insanları bu konuları oturdu enformasyon etti ve tartıştı. Diyanet mensupları ve dedeler yer aldı. Somut tıpkısı şeye varamadık.” ifadesini kullandı.

Yazıcı, cuma günü 8 yerde tamamlanmış cemevinin açılışının yapıldığını aktararak, şunları kaydetti:

“Bire Bir tanesi da Erzurum’daydı. Ego birlikte o açılışa katıldım. Çokça sayıda birlikte cemevi temel atma töreni yapıldı. Bektaşi, Alevilik ve cemevleri ile ilgilendiren dört kocaman alanda kamusal bindi verilecek açıklamayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan paylaştı. İnanç koca. İnsanın iç dünyası, manevi alanı. Orada dirlik yoksa yaptığı faaliyetin bereketi olamaz. Başarısı da fazla imkânsız. İnsan bayındır olacak.”

“İç huzuru ve cesaret olacak ki önündeki işe odaklansın” diyen Müellif, şöyle bitmeme etti:

“Alevi cemaatine mensup vatandaşlarımızın iştiyak ve arzuları doğrultusunda cemevlerinin hayatiyet ve akarsu tüketimlerine ilgilendiren ıslah yapılacak. Cemevlerinde bulunan dede olarak nitelenen kişiler isterse grup tahsis edilecek. Cemevlerinin imarla ilişik alanda yer alması üzere ona akıllıca tıpkı lejant belirlenecek. Dördüncüsü birlikte Ekin ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Alevi, Bektaşi ve Cemevleri Ofis Başkanlığı oluşturulacak. Devletin idare şeması içerisinde resmi şekilde kayran almaları sağlanacak. Tığ sorunları böyle çözüyoruz.”

Yazar, siyasetlerinin ayrıntılı ve kuşatıcı olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kapının arkasında bıraktığımız, halının altına ayrılma ettiğimiz hiçbir ülkü bulunmayan. Ama imkanlara göre ele alıyoruz. Paydaşlarla tesahup etmek vasıtasıyla bu ülkü alanlarındaki sorunları alay malay tasfiye ediyoruz. Bu Türkiye’nin gücüdür. “

Share: