Sakarya aptal şehir olma yolunda kuvvetli adımlarla ilerliyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilen Sakarya Düşüncesiz Şehirler Stratejisi ve Gösteri Planı Revize Çalışmaları toplantısı, gelgel temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Ödüllü Uslu Kent Stratejisi ve Eylem Planı’nın rötuşlu çalışmaları kül hızıyla bitmeme ediyor. Büyükşehir Belediyesi Sedir Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Akil Şehir Stratejisi ve Gösteri Planı hazırlığında Dış Paydaşlar ile bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen toplantıda Sakarya’nın fikirli kent olma amacında kuvvetli adımlarla ilerlediği vurgulanarak, “Şehrimizin gelecekte başlamak istediği yere ulaşması üzere çokbilmiş şehir bileşenleri ekseninde dönüşümünü sağlayacak olan Sakarya Düşüncesiz Şehir Stratejisi ve Gösteri Planı (2023-2028) revize çalışmaları çerçevesinde, Merkezi İdari İl Müdürlüklerine, İlçe Belediyelerine ve altyapı kuruluşlarına Fikirli Kentçilik tanıtımı ve bilgilendirme sunumu yapıldı” ifadelerine kayran verildi.

Toplantıda ele alınan aynı sair konu ise çalım ve kuruluşların Kuma bilgelik kullanımına dayalı aksiyon birliğinin artırılması oldu. Yapılacak kuma bili kullanımının vatandaşa olan hizmetin hızını birlikte artıracağı söylenerek, “Ortak tıpkı akılla hayata geçirilmesi planlanan çalışmaların umum birimlerle uygun görüşülerek çalışmalara bitmeme edilmesi, şehre saf sorunların belirlenmesi, şehrin yoğunlaşması müstelzim ihtiyaçlarının tespit edilmesi ve hikmet iletişim teknoloji çözümleriyle vatandaşın ve kurumların işini kolaylaştıracak icraat üzerinde eş bir mahreç oluşturulması berenarı ehemmiyet genişlik ediyor” diye belirtildi. – SAKARYA

Share: