Samsun haberi… Ladik Akdağ Ski Merkezi bakir sezona hazırlanıyor

Samsun’un Ladik ilçesindeki Akdağ Kayak Merkezi’nde yeni zaman üzere hazırlıklar sürüyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 1900 metre rakımdaki tesisin telesiyej sistemleri bakıma alındı.

Samsun’a 80, ilçeye ise 7 kilometre uzaklıktaki Akdağ Kayak Merkezi, kış aylarında domestik turistlerin akınına uğruyor. 1360 metre pist uzunluğu bulunan yapılış, 16 direkli ve 84 sandalyeli telesiyejle kayakseverlere bakım veriyor.

Tesisin yalnız kış aylarında değil yazın birlikte çim kayağı fora etmek talip turistlere bakım verebilmesi amacıyla ilave yatırımlar da gerçekleştiriliyor.

Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal ve Tamir Dairesi Başkanlığının Akdağ Kayak Tesisi Sorumlusu Cıvıltı Teknikeri Haysiyet Albayrak, telesiyej bakımının 6 milyon 836 bin liraya eksiltme edildiğini ve çağdaşlaşma çalışmalarının hız kesmeden bitmeme ettiğini belirtti.

Albayrak, “Otomasyon açısından tamam bakımlar yapılıyor, mekanik aksamlar tek tek aracısız geçiriliyor. Ayrıca tabyalar sökülüp, çıpa parçalarında kırık yahut fasıla olup olmadığı sınav ediliyor. İnşallah telesiyejimiz, antrakt yahut ev ayı başı gibi hizmete girecek.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlardan Salih Telli ise ilçenin gelişmesi açısından kayak merkezinin koskocaman bir yeri olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Ski merkezi Orta Karadeniz’de bir tane ve ilçemizin incisi. Sabık yıl telesiyejin ve kar makinesinin çalışmamasından dünya varmak üzere gelen yerel turistler, tam memnuniyeti göremedi. Uzun meydanlık kayak özne vatandaşlarımız bu keyfi yaşayamadı. Çokları de kavrayışsız döndüler. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e hizmetlerinden ve yatırımlarından etraf teşekkür ediyorum.”

Share: