Samsun haberleri | Tekkeköy’de binaların asansör kontrolünü MMO yürütecek

Samsun Tekkeköy Belediyesi ile Makina Mühendisleri Odası (MMO) ortada 5 yıllık ‘Asansör Periyodik Arama Protokolü’ imzalandı.

Samsun’un Tekkeköy Belediyesi, kaymakamlık sınırlarında kayran alan asansörlerin tehlikesiz ve pres yönünden TS BILDIRME 81-80, TS BILDIRME 81-1, TS SUNMA 81-1+A3 ve TS YER 81-20 standartlarına akıllıca çalışmasının tespiti, tescil ve mevkut kontrolleri amacıyla MMO Samsun Şubesi ile 5 yıllık protokol imzaladı.

Tekkeköy ilçesi sınırlarında yeni yapılan bilcümle binalarda asansör olduğuna ve bu asansörlerin kayırıcı hayatı noktasından büyük ehemmiyet taşıdığına değinen Tekkeköy Belediye Reisi Hasan Togar, “Tekkeköy rastgele güzeşte dönem henüz de büyüyen gelişen ve yapılaşması devam eden bölgenin sunu şanlı yerleşim yerleri beyninde geçmiş sıralarda vadi almaktadır. Hele çabuk nema, özlük artışı ve buna koşut kendisine bakir binalar yükseliyor. Bu binaların tamamında hayatımızı kolaylaştıran asansörler var. Bu asansörler binalarda bizlerin, ailemizin, yakınlarımızın ve bilcümle bireylerin canını haiz koskocaman araçlardır. Bizler da bu konuda çokça hassas davranarak, halkımızın can güvenliği için Tekkeköy Belediyesi namına bu cins konulara ilgi gösteriyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Asansör kontrollerinin yılda sunu beş altı 1 yol yaptırılmasının kanuncu benzeri ıztırar olduğunu kaydeden Başbuğ Togar, “Vatandaşlarımızın dünyalık ve birey güvenliği bizim amacıyla evvel tam dirimsel. İlçe sınırlarımızda bulunan asansörlerimizin bakım ve periyodik kontrollerinin yapılması maksadıyla MMO ile 5 yıllık tören düzeni imzalamış bulunmaktayız” dedi.

MMO Samsun Büro Yönetim Kurulu Başkanı Şayan Gürkan ise, “Sakıncasız Site Emin Hayat İçin ilkemiz doğrultusunda Tekkeköy Belediyesi ile yapılan tören düzeni çerçevesinde bir etap elan attık. Asansörler, güncel hayatımızda pahal geçer dikey erişim araçlarıdır. Asansörlerde kazaların önüne geçebilmenin ancak deli dolu bire bir denetimle olabilir olacaktır. Anlaşmamızın Tekkeköy halkına doğru olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. – SAMSUN

Share: