Samsun haberleri! Çarşamba’da Trap-Skeet Atış Poligonu hizmete girecek

Karadeniz bölgesinin evvel ve biricik Trap-Skeet Atış Poligonu’nun yapımı Çarşamba’da tamamlandı. 30 Ekim’dahi düzenlenecek şampiyona ile atış yeri hizmete girecek.

Çarşamba Belediyesince yapımı tamamlanarak ilçeye kazandırılan Karadeniz’in önceki ve yegâne Hendek-Skeet olma özelliğini haiz atış poligonu, 30 Ekim Muamele günü gerçekleşecek bökelik ile açılacak. Değişik illerden mevrut 40 sportmen da şampiyonada yarışacak.

Sporun herhangi bir dalında Çarşamba’dahi yatırımlarının bitmeme ettiğini kaydeden Çarşamba Şehremini Halit Doğan, 43 bin metrekarelik alanda yapımı tamamlanan poligonun ilçeye balaban derece katacağını ifade etti. Komutan Doğan, “Çarşamba’mız uydurmacılık sporuna acemi benzeri ilçe. Çarşamba Belediyesi kendisine 43 bin metrekarelik ayrımsız düz üzerinde hayata geçirdiğimiz Trap-Skeet Atış Poligonumuz, Karadeniz Bölgemizde evvel ve tek olma özelliğini taşıyor. Poligonumuz sebebiyle uydurmacılık sporu ile ilgilenen sporseverlerimiz emin ve erinçli tıpkısı şekilde atış çalışmalarını ilçemizde gerçekleştirebilecekler. Değişik illerden birçok sporsever, poligonumuza gelerek antrenmanlarını yapabilecek, düzenlenen müsabakalarda konkur imkanı bulabilecekler. Çalışmalarımız tamamlandı. Trap-Skeet Atış Poligonumuz, 30 Teşrinievvel Muamele haset gerçekleşecek ‘Açılış Şampiyonası- Cumhuriyet Altını Kupası’ ile hemşerilerimizin ve sporseverlerimizin hizmetinde olacak” diyerek konuştu.

Ayrımlı illerden bir nice sporcunun üstelik küşat şampiyonasına katılacağını belirten Başkan Doğan, “Domuzuna ayrımsız şampiyonluk gerçekleştirmeyi umuyoruz. Sporun değme dalında, ilçemize yeni yatırımlar kazandırmaya devam ediyoruz. Hem kentimiz hem dahi bölgemiz açısından şişman bir değer. Tamam sporseverlerimizi açılışımıza bekliyoruz” dedi. – SAMSUN

Share: