TDP Umumi Başkanı Sarıgül: “Başı zahir olan üstelik bizim, başı sınırlı olan birlikte bizimdir”

TDP Umumi Başkanı Sarıgül: “Başı belirtik olan da bizim, başı bağlı olan de bizimdir”

ŞIRNAK Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Türkiye’da başörtüsü sorunu yoktur. Başı yalınlık olan da bizim, başı bağlı olan birlikte bizimdir” dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, aynı seri ziyarette çıkmak için Şırnak’ın Cizre ilçesine geldi. Mustafa Sarıgül ve beraberindeki partililer, önce kendisine 2012 yılında hayatını kaybeden çarkıt Mamure Bakanı ve KADEP Umumi Başkanı Şerafettin Delege’nin mezarını ülfet etti. Elçi ailesi ile tıpkısı müddet ahbapça eden Sarıgül, daha sonradan esnafı müzakere yazar, vatandaşlarla bir araya geldi.

Belediye Caddesi, Sadık Çarşı, Şerafettin Murahhas Caddesi ve Orhan Doğan Caddesi üzerindeki hareket yerlerini musahabe edip esnafın sorunlarını dinleyen Sarıgül, gençlerle bile bereketli artağan ışık çektirdi. Sarıgül, “Türkiye’de başörtüsü sorunu yoktur. Başı açıkça olan birlikte bizim, başı vabeste olan da bizim. Ama başörtüsü üstüne aynı plebisit yapılacaksa lütfen erkeklerimiz kadınlarımızın, analarımızın, bacılarımızın başörtüsüne karışmasın. Kadınlarımız özgürcesine mutlu tıpkısı şekilde kendi kararlarını versinler” diye niteleyerek konuştu.

“Türk sahalarında 11 yabancı kaplamak istemiyorum”

Futboldaki yabancı sayısını eleştiren Sarıgül, “Ayak Topu sahalarına bakıyorum, 11 yabancı; yakışıyor mu bize. 11 yabancıyı ben geçindirmek istemiyorum. 8 Türk olmalı, 3 yabancı olmalı. O eller dahi Hagi gibi, Popescu kadar, Alex kadar, Quaresma üzere nitelikli yabancı olmalı” ifadelerini kullandı.

Mustafa Sarıgül ve beraberindekiler Cizre’deki müzakere ve görüşmelerin peşi sıra karayolu ile Diyarbakır’a geçti.

Share: