TOKİ, 26 ilde 365 arsayı belirgin artırmayla satacak

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Ev İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in dahi aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı küşade artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye göre, ev, tecim, endüstri, turizm tesis alanı, özel okul alanı, akaryakıt istasyonu, değme kuruluş, oto galericiler sitesi, park ve tatil alanları niteliğindeki arsalara, yüzdelik 25 peşinat 36, 48 ve 60 ay vadeyle cemaat olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 bilyon 721 milyon 272 bin 46 liralık olan kestirmece 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Entelektüel, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin Ağacı, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Çeltek ve Van’da bulunan 365 yer belirgin artırmayla satılacak.

Açık açık artırma, 12 Ekim 2022 Çarşamba ve 13 Ekim Perşembe günleri saat 10.30’da iki ayrı celse halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konuşma Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ayrıca “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden birlikte teklif verilebilecek.

KDV’den affedilmiş, yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer mehil

Alıcılar, ev, ticaret, uran, turizm bünye alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 kamer vade ile cemaat olabilecek. Ayrıca arsalar KDV’den affedilmiş şekilde satılacak.

12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba günü saat 10.30’bile yapılacak meydanda artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Yardımcı, Kayseri, Konya’birlikte mevcut arsaların 13 Ilk Teşrin 2022 Perşembe saat 10.30’daki açık artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Ziyalı, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin ve Niğde’bile kâin arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar arasında Adana Çukurova’birlikte bölük, Ankara Çankaya’birlikte hane ve ticaret, Antalya’bile hane ile tecim, Aydınlık’bile turizm yapı alanı, Elazığ’de konut-ticaret alanları bulunuyor.

İzmir’bile satışa verilen arsalar beyninde endüstri, beledi hane alanı, süfli uran sitesi, ekincilik ve ev alanları birlikte bulunuyor.

Antrparantez İstanbul Başakşehir’bile bölük ve ticaret alanları satışa sunuldu.

Satışa ilişkin uzun bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” genel ağ adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: