Üç bala annesi, katiplikten avukatlığa uzanan başarısının eş olmasını istiyor

Isparta’birlikte geçmiş bebeğini dünyaya getirdikten sonradan katiplik mesleğinden ayrılan 3 çocuk annesi 29 yaşındaki Fatma Sümeyra Karakoç, çocuklarını büyütürken hazırlandığı darülfünun sınavında elde ettiği başarıyla evvel hukuk fakültesini kazandı arkası sıra avukat oldu.

Lise eğitimi sonrası girdiği evvel üniversite sınavında öğretmenlik bölümünü kazanan Fatma Sümeyra Karakoç, öğretmen başlamak istemediği için birinci sınıfta öğrenimini bıraktı. Girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan sonraları Artvin’e katip namına atanan gailesiz avrat, burada meslektaşı Mustafa Karakoç ile tanışıp evlendi.

Tayinlerinin çıkması üzerine Isparta’ya taşınan Karakoç çifti, Isparta Adliyesinde üstelik gücük süre birlikte görev yaptı. 2013’te ilk bebeğini dünyaya getiren Karakoç, çocuğunu büyütmek üzere görevinden ayrıldı.

Bir müddet sonraları ikinci çocuğu üstelik dünyaya gelen Karakoç, çocuklarını büyütürken hazırlandığı üniversite sınavında elde ettiği başarıyla Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.

Bu müddet zarfında iki canlı olduğunu öğrenen ve bir numara sınıfta okurken 3’üncü çocuğu doğan genç karı, eşinin desteğiyle hem üç çocuğuyla hem dahi ev işleriyle ilgilenip Kovid-19 salgını döneminde aldığı açıktan eğitimle bölümden çıkışlı oldu.

Stajının arkası sıra Isparta Barosuna kaydolarak avukatlık ruhsatnamesini dahi düzlük Karakoç, AA muhabirine, üniversite sınavına çocuklarını uyuttuktan sonra hazırlandığını anlattı.

Üniversite okuduğu dönemde çocukları oyun oynarken kendisinin bir köşeye çekilerek öğüt çalıştığını belirten Karakoç, “Ocağa yemeği koyuyordum mutfakta yemeğimi yaparken kitabımı okuyordum. Çocuklarımı ihmal etmemeye çalıştım. Çocuklarımla oyunlar oynadım, onları bekâr tasarruf etmek istemedim. Üvey Anne şefkatimi bütün hissettirmeye çalıştım. Herhangi Bir şeyden evvel ben tıpkısı anneyim.” dedi.

“Okulun bahçesine beşiği kurmuştuk”

Karakoç, birinci sınıftayken vizelere karnı burnunda gittiğini, bitiş sınavları öncesinde mevlit yaptığını kaydetti.

Final sınavlarına üçüncü çocuğunu birlikte götürdüğünü dile getiren Karakoç, “Okulun bahçesine beşiği kurmuştuk. Eşim sağlıklı olsun ego sınavdayken çocuğun başında beni beklemişti. Eşim, çocukların bakımı konusunda bana çok bindi oldu. Böyle tıpkı aileye cemaat olduğum üzere çok mutluyum.” ifadelerini kullandı.

“Kadınlar hayallerinin peşi sıra koşsun”

Dokuz Canlı süreci pes etmeden atlattığını vurgulayan Karakoç, kendisi kabil hayallerinin peşinde akın etmek isteyen kadınlara vazgeçmemeleri çağrısında bulundu.

Karakoç, kadınların haddinden fazla ateş parçası olduğunu ve istedikten sonraları değme şeyi yapabileceğini belirterek, şöyle devam etti:

“Tıpkı zamanda hem herif, hem ana hem dahi mektepli oldum. Bunların yalın kat aynı proses olduğunu söyleyemem, ailece çok zorlandık ama yapılamayacak bir husus değil. Hepimizin içre bu gösterişli kâin. Yetişek hayatını yarıda bırakıp evlenen bütün kadınlara, tamlık gençlerimize sesleniyorum, banko beni benzer alıp bitmeme etsinler.”

“Eşimle çalım duyuyorum”

Mustafa Karakoç üstelik eşini bu süreçte rastgele zaman desteklediğini söyledi.

Eşinin haddinden fazla çalışarak, azmedip başardığını dile getiren Karakoç, “Bize dahi ona destek olmak düşüyordu. Yeri geldi çocuklara baktım, yeri geldi kemirmek yaptım, kalıntı yıkadım. Elimden geldiği kadar bindi olmaya çalıştım. Eşimle gelgel duyuyorum. İnşallah daha çok bile başarılarının devamı dirimsel.” diye konuştu.

Share: