Van veri… Van’da hikmet tedavi hastaları bir çağ termin alarak otama oluyor

Van’bile fizik tedavi hastaları aynı gün termin alarak otama oluyor

Sertabip Sarıkaya: “Hikmet Otama Merkezimizde koridor sorunu bulunmayan”

VAN Van Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, hastane bünyesinde ruh gösteren İpekyolu ekleme binasında yapılan düzeltme çalışmalarına ilgili açıklamalarda bulunarak, “Fizik otama merkezimizde ilk kânun sorunu namevcut” dedi.

Van Eğitim ve Araştırı Hastanesi İpekyolu mülhak binasında ıslah çalışmaları tamamlanan fizik tedavi merkezinin tanıtımı yapıldı. Hastanenin İpekyolu katma binasında hikmet tedavi merkezi atılmak amacıyla, averaj 20 poliklinik bakım vermeye başladı. Ilişik binadaki çalışmaları yerinde inceleyen Baştabip Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, otama olan sayrı ve tutkun yakınlarına esbak olsun dileklerinde bulundu. Henüz sonra gazetecilere açıklamalarda kâin Şifahane Başhekimi Sarıkaya, şifahane ekleme polikliniğin site merkezinde düzlük aldığını ve bozuk ‘İstanbul Hastanesi’ olarak bilindiğini hatırlattı. Hastanede fizik tedavi alanında etkin bire bir hizmet sunduklarını rapor eden Başhekim Sarıkaya, “Hikmet otama merkezinin yanı sıra, başka branşların polikliniği bile burada enerjik durumdadır. Dönem içerisinde sayı farkı 20 polikliniğimiz canlı oluyor. Kardiyoloji, umumi cerrahi, sine hastalıkları, nöroloji ve dermatoloji gibi birçok branşta bakım veriliyor. Özellikle hikmet otama üzerine vatandaşların buraya başvurmasını bekliyoruz. Hikmet tedavi merkezimizde mesafelik sorunu yoktur. Tıpkısı zaman içerisinde randevu alarak tetebbu olabilir. Yine hikmet tedavide yataklı vagon servisimiz ve fizik tedavisi merkezimiz bile mevcuttur” diye niteleyerek konuştu.

Başdoktor Sarıkaya, hastanenin esas binasında felç ve ayrımsız rahatsızlıklar zımnında yürüme yeteneğini kaybeden hastaların tedavisinde geçer robotik volta cihazını birlikte hastaların hizmetine sunduklarını kaydetti.

Share: