Vekil Muş’tan ikinci el kurgu satışına getirilen sınırlamaya dayalı açık sözler: 6 kamer ve 6 bin kuralına uymayanlara aheste bire bir ukubet getireceğiz

Serencam bire bir yılda fiyatlarda yükselişi durdurulamayan makine sektörü adese altına alınmış, satışlarda 6 ay ve 6 bin kilometre sınırı getirilmişti. bahis konusu kurala uymayanlara 8 bin 400 TL kabil ayrımsız nakdî ceza uygulanacağı söylentileri gündem olmuştu. Tecim Bakanı’ndan konuyla ilgili ukubet açıklaması geldi.

BAKAN MUŞ DUYURDU: BÜYÜK UKUBET GELİYOR

Tecim Bakanı Mehmet Muş, yaptığı açıklamada “İkinci el otomobil satışında 6 ay ve 6 bin kuralına uymayanlara gösterişli tıpkı ceza getireceğiz” dedi.

“250 MİLYAR DOLAR HEDEFİNE ULAŞACAĞIZ”

Bakan Mehmet Muş ihracat 250 bilyon dolarlık dış satım hedefine bu sene yakalanacağını söyledi.

6 KAMER VE 6 BİN KM UYGULAMASI HANGI?

Tecim Bakanlığından yapılan açıklamaya bakarak, 16 Ağustos 2022 tarihinde Tecim Bakanlığınca yapılan düzenlemeye bakarak ticari neşelilik kapsamında otomobil ve yerey taşıtlarının pazarlanması yahut satışı ancak önceki tescil tarihinden itibaren 6 kamer ve 6 bin kilometre esbak olması koşuluyla yapılabilecek ve bu araç sağlanmadan direkt yahut dolaylı namına 1 Temmuz 2023 tarihine kadar pazarlama ve as yapılamayacak.Share: