Zaporijya bölgesindeki Kuşugum köyüne füze saldırıları

Sabah domestik saatle 04.00 gibi planlı füze saldırıları yüzünden köydeki evler kısmen yıkıldı, patlamalar sonucu tarlalarda açılan koyu kuyular de görenleri şaşırttı.

Zaporijya Lehçe Askeri İdaresi Başkanı Oleg Buryak, bu köye henüz evvel birlikte saldırı düzenlediğini amma bu saldırının elan tüvana olduğunu söyleyerek, “Füze saldırıları sonucu ayrımsız avrat hayatını kaybetti. Evler dokunaklı hasar gördü” ifadesini kullandı. Buryak, saldırıların ne tür füzelerle yapıldığına dayalı daha tam bilgiye sahip olmadıklarını belirterek, “Bu konuda askeri uzmanlar çalışmalar yapıyor” dedi.

Evdeyken bahçeye füze atıldı

Köyde, Rusların fırlattığı füzelerin hasar verdiği evlerden birinin sahibi 50 yaşındaki Lyuba Belovodenko, şeb incitici saldırıların meydana geldiğini dile getirdi. Belovodenko, bahçelerine çıkmış fail füze sebebiyle yaşadıkları evin kısmen yıkıldığını, bahçede biraz metre derinlikte çukurun açıldığını belirterek, “Hareketli sırasında evde oğlum ile beraberdik. Oğlum içe yöneliklik hastasıdır” dedi.

‘Habbe mutfağı yıkıldı’

Beş Altı patlama sesinin arka arkaya duyduğunu rapor fail Belovodenko, “İlk patlama saat 04.00 sularındaydı. O mesafe ben kalktım ve ikinci patlama meydana geldi. Yatak odasının pencereleri yıkıldı. Bilahare üçüncü füze patladı az buçuk uzakta. Saldırı sonucu habbe mutfağı yıkıldı. Lüp çatısı toprakla kaplandı” ifadelerini kullandı.

Rusya’ya iri alışılmadık: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

Rusya, Ukrayna’daki MEMLUK yapımı HIMARS füzelerini havada vurdu

Rusya’ya karışmak üzere plebisit düzenleyecekler

UAEA’dan Zaporijya Nükleer Santrali amacıyla ‘felaket’ uyarısı

Ukrayna’daki Zaporijya Nükleer Santrali kontrolden daha çok

Herson ve Zaporijya’da Moskof vatandaşlığına geçişte kolayca

Share: