Zonguldak’ta gazeteciler depremzedelere nakdi yardımda bulundu

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen iri yer sarsıntısı felaketi sonrası Türkiye’üstelik arkalama seferberliği bitmeme ediyor.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) eliyle üstelik depremzedeler yararına başlatılan müzaheret kampanyası sona erdi. Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Komutan Bahir Akbıyık birlikte gazeteciler ile alay malay banka şubesine anbean toplanan akçe yardımını AFAD’ın hesabına yatırdı. Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Su Akbıyık yaptığı açıklamada arkalama kampanyasına katılanlara ve bindi olanlara teşekkürname ederek şunları söyledi:

“Olağanüstü tıpkısı yer sarsıntısı faciası yaşadık. Yüzyılın faciası ve 10 ilimizi etkiledi. Burada kıytırık devletimiz 9 gündür kısık tıpkı şekilde çalışıyor. Orada bilcümle hem arama kurtarma ekiplerimiz ile hem madencilerimizle, devletimizin imkanlarıyla evcil yönetimler de Zonguldak adına deprem bölgelerinde yer aldık. Zonguldaklı gazetecileri olarak üstelik nakdi yardımların henüz öne çıkmasını istedik. Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti kendisine model ve içerdeki gazeteci meslektaşlarımızın katılımıyla nakdi arkalama kampanyası başlattık. Mecmu kaymakamlık dernek başkanlarımız ve meslektaşlarımız katıldı. Yardım kampanyamızı duyan bir iki kuruluşta arkalama kampanyamıza destekte bulundu ve bitişik illerimizden birlikte ortaklık oldu. Böylelikle Zonguldaklı gazeteciler yerine Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti olarak bu müzaheret kampanyasını başlattık ve müzaheret kampanyası zaman sonra erdi ve meslektaşlarımızla bu arada nakdi yardımı depremzede namına yatırdık. Ayrıca toplanan ayni yardımları da Zonguldak’ta konuk edilen depremzedelere şahsen kendimiz bağışlayacağız. Ben mecmu bu kampanyamıza katılan arkadaşlarıma çokça teşekkür ediyorum. Ülkemizin gene başı sıhhatli olsun, yaralılara esenlik sıhhat diliyoruz ebedî uyku edenlere yağmur diliyoruz. Ülkemiz bu zor günleri bağlantı beraberlikle atlatacaktır. Zonguldaklı gazeteciler adına üzerimize düşeni yapmaya her daim devam edeceğiz. Ego kampanyamıza katılan herkese çokça teşekkür ediyorum.”

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Su Akbıyık yaptığı açıklamada sözlerine şu şekilde bitmeme etti:

“Ülkemizde yaşanan yer sarsıntısı faciası sonrası Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti önderliğinde, liderliğinde ilçe derneklerimizin birlikte maddesel katkısı ile mülk genelinde basın kuruluşlarından, amele gazetecilerin maaşlarından nakdi yardım etmek sureti ile ulusumuzu koyu acılar içerisinde bırakan deprem mağduru vatandaşlarımıza nakdi yardımda bulunmuştur. Depremin olduğu evvel günden itibaren Zonguldak Valiliğimizin olsun. Büyüklük geneli mülki amirlikler olsun, AFAD olsun, arkalama yapılması yerine “Nakdi ve Ayni” müzaheret yapılması adına kampanyanın sınıflandırıldığını görüyoruz. Depremin üzerinden sabık ayrımsız haftalık müddet ortamında genelde ayni müzaheret yapılıyor. Bu anlamda farkındalık olması açısından ve herkese emsal olması bakımından tığ Zonguldaklı gazeteciler yerine nakdi yardım kampanyasının öncülüğünü yapmış bulunmaktayız. Hareket yardım kampanyasına katılan ZGC, dalavere, Çaycuma, Devrek Ereğli Alaplı gazeteci kaza başkanlarım, matbuat kuruluşları, gazeteci meslektaşlarım ve olgun ajanslarına çok teşekkürler.” – ZONGULDAK

Share: