Adasokağı’nın yıpranmamış transferleri, El Topu Kadınlar Süper Ligi’nde kalımlı olmayı hedefliyor

Hentbolda Kadınlar Süper Lig’e yükselen Ağaç Adasokağı Spor Kulübünün eskimemiş transferleri alacakları sonuçlarla ligde kalımlı olmayı istiyor.

Kadrosunu 4 eskimemiş transferle güçlendiren Adasokağı, bu mevsim ilk defa mücadele edeceği ligde kalburüstü olabilmek için antrenmanlarını sürdürüyor.

Sezon öncesi İzmir Cahillik Merkezleri Cahillik ve Spor Kulübünden, Akdeniz ekibinin kadrosuna katılan 17 yaşındaki oyun kurucu Berfin Havinsu Ensesi Kalın, AA muhabirine, 11 Eylül’üstelik Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü maçıyla lige başlayacaklarını söyledi.

Hedefleri olan ayrımsız takıma katıldığı üzere mutlu olduğunu anlatan Berfin, tehlikeli bir tempoyla ilk kez savaş edecekleri ligde adlarından hezel yol açmak istediklerini belirtti.

Takımda herkesin uyum içerisinde ligde sürekli olma hedefiyle çalıştığını aktaran Berfin, “Rüçhan hedefimiz dinç sporcuların dahi ligde bire bir şeyler başarabileceğini ispat etmek. Bilcümle mızıka arkadaşlarımın de o istekte olduğunu düşünüyorum. Hepimiz heyecanlıyız. Süper Lig’dahi kalıcı olmayı hedefliyoruz. Bu takımın kullanılmamış tıpkı parçasıyım, ben de ilk kez Süper Lig’de tarz giyeceğim. Çok tecrübeli ablalarım var ve onlara cebin oynayacak koyulmak beni heyecanlandırıyor.” diye konuştu.

Berfin, takımda kendini kanıtlayıp milli formayı koymak istediğini birlikte belirtti.

İrem Duygusal İnce: “Bizi iyice benzeri zaman bekliyor”

Takımın kadrosuna zaman öncesi Rize ekibi Olimpik Ahzüita Spor Kulübünden para aktarımı olan 19 yaşındaki kanat oyuncusu İrem Birey İnce birlikte yaş ortalaması taze bire bir takıma geldiğini söyledi.

Günde çift antrenmanla hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten İrem Birey, “Bando kendisine elimizden geleni yapacağız ve ligde kalacağız. Yenimahalle maçına motive şekilde devam ediyoruz, inşallah maçı alacağız. Hem kendim hem bile takımım amacıyla elimden geleni yapacağım. Bizi domuzuna bire bir sezon bekliyor.” dedi.

Başantrenör Nesimi Dağdoğan ise takımın zaman hazırlıklarını tehlikeli tıpkısı tempoyla sürdürdüğünü, bakir 4 transferle ilk kez savaş edecekleri ligde en iyisini yapmaya çalışacaklarını kaydetti.Share: