Samsunspor, Çaykur Rizespor karşısında yıpranmamış aynı çıban açmak istiyor

Spor Ayak 1. Tabur ekiplerinden Yılport Samsunspor’un beceri direktörü Hezel Bektaş, Manisa FK maçında alınan mağlubiyeti Çaykur Rizespor’u yenerek konuşmak istediklerini söyledi.

Bektaş, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Çaykur Rizespor karşılaşması öncesi son taktik antrenmanı gerçekleştirdiklerini anlattı.

Manisa FK karşısında on paralık ummadıkları tıpkısı hezimet yaşadıklarını belirten Bektaş, “Çaykur Rizespor maçından 3 benek alarak bu mağlubiyeti bahşetmek ve eskimemiş bire bir mebde yarmak istiyoruz. Elbette taraftarımızın, camiamızın beklentisi bu. Benim tek üzüldüğüm, bu bando haddinden fazla değişik yerlerde olabilirdi. Gol atamadığımız, gol yollarında canlı olamadığımız için maalesef bu konumdayız. Futbolcularım güvenilmez çalışıyor. İnşallah bu maç bizim çıkışımız evet. Bu füru zaman sonuna büyüklüğünde takımı götürüp, şampiyon yapacak. Yegâne üzüntüleri, oynadıkları oyununun karşılığını alamamak. İnşallah mebzul oynayıp 3 puanla döneriz.” ifadelerini kullandı.

Bektaş, kadroda sürpriz değişiklik yapabileceğini dile getirerek, “Biliyorsunuz kim 4 haftadır asıl mevkisi kanat olan forvetle oynuyoruz. Forvetin olması bizim iki kanatta de emniyetsiz elimizi rahatlatıyor. Zımnında forvette ve kalıp ılımlı sahada duruma göre kalık oyuncuların yerini dolduracak futbolcularımız var. Herhangi Bir maçın hikayesi farklıdır. Rakip gani tevhit olan, iri benzeri camianın takımı ama tığ birlikte büyük bir camiayız. Ki oynarsa oynasın hedefimiz 3 nokta ile sahadan ayrılmak.” diye konuştu.

Öte yandan kırmızı-beyazlı takım, 11 Eylül Veriş haset deplasmanda oynayacağı Çaykur Rizespor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Maharet direktör Bektaş yönetiminde futbolcular, taktik ağırlıklı düzentileme yaptı. Antrenmana sakatlığı mevcut Celil Yüksel katılmadı.

Share: