Muş’ta çağa nöbeti markajcı ailelerin sayısı 38’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK vasıtasıyla kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan velet nöbetindeki annelerin sayısı 72’nci haftada 38’e yükseldi.

HDP önünde evlatlarına kavuşacakları günü umutla muntazır anneler, eylemlerine devam ediyor. Öğür binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını talip anneler, HDP ve PKK’yı lanetledi. Evlatlarına et kafalı dönmeleri amacıyla çağrıda mevcut anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Artık kâfi, bırakın evlatlarımızı” ve “Imdi kâfi, yakamızdan düşünüm” yazılmış dövizler açtı. Evlatlarına tasdik olmaları çağrısında bulunan 37 aileye, ayrımsız karı henüz katıldı. Rastgele geçen gün sayıları artarak yoğun kazanan ailelerin kararlı bekleyişleri sürüyor.

Bir ev elan evladına kavuştu

8 ay evvel oğlu Fransa’dan kandırılarak dağa götürülen ağababa Şemsettin Bingöl, zaman eyleme bakir katılan bir aileyle evlat nöbetine destek verdi. İkna çalışmaları sonucu tıpkı hafta önceki evladına munsap cet Şemsettin Bingöl, dağdaki teröristlere konfirmasyon olmaları çağrısında bulundu.

“Muş polisine ve devletimize teşekkür ederim”

8 ay ilk kandırılarak dağa götürülen oğlu Suat Bingöl’ün inandırma çalışmaları neticesinde devlete konfirmasyon olduğunu ve bugün dahi 38 aileye destek üzere eyleme katıldığını rapor fail Şemsettin Bingöl, “Zaman buraya 38 aileye müzaheret etmek üzere geldim. Oğlumu Fransa’üstelik kandırıp dağa götürmüşler. Oğlum, 8 ay önceki örgüte katılmış ve aynı haftadır teyit oldu. Muş polisine ve devletimize teşekkür ederim. Gelin teyit olun. Annelerinize efsus, anneleriniz çok çile çekiyor. Kul çok sıkıntı çektim. Aileleriniz çile çekmesin çıktı” dedi.

“8 yıldır oğlumun hasretini çekiyorum”

Oğlu Yusuf Budak amacıyla eyleme devam ettiğini tabir eden cet Mehmet Anlaklı Budak birlikte, “Oğlumu, HDP kandırıp dağa götürdü. 8 yıldır oğlumun hasretini çekiyorum. Buradan oğluma çağrıda bulunuyorum. Oğlum Yusuf, rastgele nerede olursan ol gel memleketine, evine, o dinsizlere, kansızlara uşaklık yapma. Onların kâffesi Amerika piyonudur, Amerika üzere çalışıyorlar. Sizi maşa adına kullanıyorlar. Size eyvah. Bir an önceki evinize dönün. Yanınızdaki arkadaşları dahi getirin. Çünkü o misil kere değil. Asıl yolumuz memleketimizdir, vatanımızdır, bayrağımızdır, kendi şerefimizdir. Ego dahi, annen üstelik senin yolunu bekliyoruz. İkimiz üstelik hastayız. Seni rastgele periyot zül ediyoruz. Sabahleyin kalkıyorum diyorum acaba Yusuf geldi mi? Televizyonda birinin ölüm haberini aldığım zaman diyorum acep oğlum mudur? Oğlum kâfi bundan sonra dayanamıyorum. Ayrımsız zaman önce evine gel” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımız in içerisinde ölmesin”

HDP önünde 2 yıla yakındır gösteri yaptığını anlatan anne Gülbahar Tekerlek ise ” Diyarbakır’dahi da eyleme katıldım. Bir kişi dağda kalsa de yine eyleme devam edeceğim. Oğlum tasdik olsa da yeniden gösteri katılacağım. Ilenç olsun PKK’ya, HDP’ye. Çocuklarımızı bıraksınlar. Çocuklarımız in içerisinde ölmesin. HDP ve PKK’yı istemiyoruz. Yeter. HDP, PKK bizden ne istiyor? Izzet bizim arkamızda. Cenabıhak, devletimize, polisimize arıza vermesin” diyerek konuştu. – MUŞShare: