Akıbet zaman haberleri… Jandarmadan tarihi nişane kaçakçılarına ameliyat

Gümüşhane’de Jandarma ekipleri marifetiyle tarihi yapıt kaçakçılığı yaptığı belirleme edilen 3 şahsın familya ve hareket yerlerinde yapılan aramada 338 skor sikke, 83 sayı tarihi şey ile gelişigüzel haddinden fazla sayıda zırh ve kılıç ele geçirildi.

Alınan bilgiye bakarak Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde İl Güllabi Komutanlığı ekipleri marifetiyle yapılan istihbari çalışmalar neticesinde ilçede eğleşme eden M.B., M.Ü., A.U. isimli şahısların kültür varlığı ticareti yaptığı ve suça konu malzemeleri evlerinde sakladığı tayin tespit edildi.

Adli makamlardan alınan arama kararının peşi sıra uyanık ekipleri marifetiyle şahıslara ilgili ocak ve işyerlerine faaliyetler düzenlendi.

Yapılan aramalarda şahıslara ilişkin karı ve işyerinde 338 adet sikke, 83 sayı tarihi şey, 1 adet tarihi kitap niteliği taşıyan tabanca, 4 adet kıskı, 1 nüsha parçaları ile sütun, 1 adet çömlekçilik ve altlığı, 4 skor kılıç, 2 adet mavzer, 2 adet metal dedektörü, 178 adet 9mm çapında fişek, 5 nüsha blöf tabanca, 354 nüsha heterojen marjinal ve miktarda fişek, 3 nüsha şarjör, 4 nüsha ruhsatsız av tüfeği, ele geçirildi.

Operasyonun peşi sıra Şiran Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla adli tahkikata başlanırken, 3 insan çıkarıldığı mahkemede tutuklanmadan yargılanmak amacıyla serbest bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: