AKOM İstanbul amacıyla yağmur uyarısında bulundu

İstanbul’un gece yarısından itibaren yağışlı havanın etkisine gireceğini açıklanan AKOM, çarşamba ve perşembe haset etkisini arttıracak yağışlar konusunda vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kıran Eş Güdüm Merkezi (AKOM), İstanbulgenelinde bu akşam yarısından itibaren yağmur uyarısında bulundu. AKOM, vatandaşların çarşamba ve perşembe günleri hareketli olması beklenen yağışlara cebin müdebbir olmaları gerektiğini belirtti.

AKOM’un açıklamasında “Yağışların zaman içerisinde etkisini artırması, yağış çabucak akva rüzgârla beraber düzlük düzlük kuvvetli asuman patırtılı bora baran bekleniyor” denildi. Ayrıca yağışlı havanın perşembe akşam saatlerine kadar canlı olabileceği birlikte belirtildi.

AKOM’a bakarak yağışlı havayla gelişigüzel parıltı ve saika de bekleniyor. Gelişmemiş sürekli ve patadak bastıran sağanaklar şeklinde etkili olması beklenen yağışların bazı bölgelerde normalin üzerinde olması birlikte beklenen. AKOM, yaşanabilecek olumsuzluklara cebin tedarikli ve tedbirli olunmasını istedi.

Meteoroloji’den 12 mülk amacıyla ‘sarı’ kodlu ikaz

 

Share: