KÖLE, 4 eyaletinde yöre seçim yapıyor

ÇAKER’da 8 Teşrinisani’da yapılacak küşayiş intihabat öncesi bugün 4 eyalette vatandaşlar “primary” denilen dolay seçimlerde, özlük bölgelerindeki yerel, federal ve kongre aday adaylarını tayin etmek üzere sandığa gidiyor.

Wisconsin, Minnesota, Vermont ve Connecticut eyaletlerinde değme partinin öz içindeki namzet adayları kasım ayındaki seçimlere katılabilmek amacıyla kozlarını paylaşacak.

Wisconsin’bile Cumhuriyetçi parti aday adayları arasındaki eyalet valiliği yarışı, bozuk ÇAKER Başkanı Donald Trump ile yardımcısı Mike Pence ortada okkalı gösterisine dönecek.

Trump’ın desteğini düzlük vali adayı Tim Michels, Pence’in desteklediği bozuk ilbay yardımcısı Rebecca Kleefisch ile sandıkta kapışarak kasım seçimleri amacıyla oy pusulasına girmeye çalışacak.

Imparator Omar 3. devir amacıyla yarışacak

ÇAKER Kongresi Temsilciler Meclisine 2018 duruluk seçimlerinde giren geçmiş başörtülü Mutekit icra vekili olan Ilhan Omar zaman Minnesota eyaletinde yapılacak ön seçimlerde 3. bölüm için çarkıt Minneapolis Belediye Divan üyesi Giysi Samuels ile mücadele edecek.

Seçim kampanyasında Omar’ın kebir bütçe avantajı ve aya hareketi desteği olduğu belirtilirken Samuels’mağara ise suç oranları ve güvenlik konusundaki söylemlerinin patırtılı getirdiği kaydediliyor.

İkinci aktarılma rastlanmak üzere mücadele veren eyaletin Demokrat Valisi Tim Walz’ın karşısında özlük partisinden dallı güllü bire bir rakip bulunmuyor. Walz’mağara kasımdaki duruluk seçimlerde Cumhuriyetperver rakibi Scott Jensen ile yarışması bekleniyor.

Kasıma büyüklüğünde ülkede 10 eyalet henüz ön seçim yapacak

Connecticut’fecir 30 yıldır Kongre’ye senatör gönderemeyen Cumhuriyetçi öğür, bugünkü ön seçimlerde eyaletin Demokrat senatörü Richard Blumenthal’a karşı kasımda mücadele verecek rakibini belirleyecek.

Parti merkezi yoluyla desteklenen sakat eyalet meclisi ekalliyet lideri Themis Klarides, Trump’ın desteklediği namzet Leora Levy’ye alın yarışacak.

Klarides’in, muhafazakar Cumhuriyetçi tabanın bilakis kürtaj hakkını ve bölümsel silah kontrolünü desteklediği ve bu nedenle liberal ağırlıklı eyalette Trump’ın destek verdiği adaya cebin şansının efdal olduğu belirtiliyor.

Başka kuzeydoğu eyaleti Vermont’ta üstelik Demokratlar kişi adayını sınırlamak amacıyla yarışıyor.

Vermont Senatörü Bernie Sanders eliyle desteklenen eyaletin kâin Temsilciler Meclisi vekili Peter Welch, Senato koltuğu adaylığı üzere aktivist Isaac Evans-Frantz ve evgin tababet doktoru Niki Thran ile kozlarını paylaşacak.

Ön seçimleri kazanan Demokrat adayların, liberal eyalet olan Vermont’ta 8 Teşrinisani’da yapılacak uzaklık seçimleri kazanmasına kesme gözüyle bakılıyor.

Zaman ön seçimin yapılacağı 4 eyalette il ve kurultay adaylarının yanında gayrı eyalet içi ve evcil pozisyonlar için de binlerce namzet mücadele edecek.

Bugünden bilahare ara seçimlere kadar ülkede yöre seçme yapacak 10 eyalet henüz bulunuyor.

13 Ağustos’ta Hawaii, 16 Ağustos’ta Alaska ve Wyoming, 23 Ağustos’ta Florida ve New York, 6 Ilkgüz’da Massachusetts, 13 Ilkgüz’bile Delaware, New Hampshire ve Rhode Island, en son yerine Louisiana 8 Kasım’üstelik civar seçim için sandığa gidecek.

Louisiana’de Senato adayını 10 Mesafe 2022’dahi seçeceği amacıyla ön seçimler ara seçimin gerçekleşeceği günde yapılacak.

Son Teşrin ayında Kurultay küşayiş seçimleri düzenlenecek

Amerikalılar 8 Son Teşrin 2022’bile yapılacak ara seçimlerde, Kongre’nin Temsilciler Meclisi’ndeki 435 sandalyenin cümlesi, Senato’daki 100 sandalyenin dahi 35’i üzere sandığa gidecek.

KÖLE intihap sisteminde 435 sandalyeli Temsilciler Meclisi üyelerinin tamamı, biri KUL Başkanının seçildiği genel seçimlerde, gayr bile duruluk seçimde kalkışmak amacıyla değme iki yılda benzeri sandığa gidiyor.

6 yıllığına seçilen Kongre’nin 100 üyeli Senato kanadının 3’te 1’i da temas iki yılda bire bir seçime giderek yenileniyor.

Intihabat öncesi namzet adayı olan kişiler, bulundukları bölgelerde yapılan yöre seçimlere girerek kazanmaları halinde gayrı adayları geride bırakıyor ve gayrı parti adayı ile sandıkta rekabet etmek üzere rey pusulasına giriyor.

ÇAKER seçimlerinde kara mülk kullanıldı iddiası

 

KÖLE seçimlerinden 110 Mutekit adaydan 64’ü başarıyla imdi

 

İşte BENDE seçimlerinin şifresi

 

Share: