AKP’nin Kurucularından Kemal Albayrak: “Öyle Kirlendiler Kim Arınma Bunları Kurtaramaz”

AKP’nin kurucuları beyninde yer düzlük sakat Kırıkkale Mebus Kemal Albayrak, Sedat Peker iddialarıyla başlayan Cumhurbaşkanlığı’ndan iki danışmanın istifası ile süren alacak zehir iddialarına ilişik, “Çokça şişman anlaşmazlık var biliyorum, görüştüğüm ihvan var, tanıştığım insanlar var. Milletvekillerinden bile kopuş olacak. Amma büyüklük gücü öç ara bulucu olduğu amacıyla korkuyorlar, yeniden dahi itibarları her an düşüyor. Bahçeli’nin dediği kabil Tursil’le, Omo’yla dahi yıkasan bunlar durulanmaz, temizlenmez. Arınma bunları kurtarmaz” dedi.

AKP’nin kurucularından olan çarkıt Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak, KRT TV’dahi geçmiş akşam Semra Topçu’nun sunduğu programa konuk oldu. AKP MKYK Üyesi Sağlam Külünk’ün ” AK Parti’nin temizlenme ihtiyacı” olduğu yolundaki sözlerini üstelik değerlendiren Albayrak, “illerde rahatsızlığın artığını, milletvekillerinden üstelik kopuş olacağını” tabir etti. Albayrak ezcümle şunları söyledi:

“BU BİR KOLLEKTİF BİR SOYGUNDUR”

“Fransız darbımesel ‘yalayan ısırır dahi’ der, tarihte yeryüzü balaban ihanetler, dalkavuklardan olmuştur. İş ona akla yatkın gidiyor, göreceksiniz bu büyüklüğünde yolsuzluklar… Bu benzeri kollektif bir soygundur, iki kişinin bildiği sır, giz olmadığı için bu suçları hep birbirinin üstüne atmaya başladı.

Bugünkü idari yapıyla, hisse senedi ortaklığı olduğu müddetçe bu günkü yönetim bunların konusunda gidemez, evvelce da dört bakandan biri ‘Eğer bizi Önemli Divan’a gönderirseniz, sırları açıklarım’ demişti ve apar topar komisyondaki arkadaşlara dediler kim, ‘Aman bu işi encam götürmeyin.’

“HARAMİ OLDU BUNLAR. HUKUKTAN KAÇAN HARAMİLER”

Bugün suçlananlar, eğer şuncacık ahlakları varsa, ‘Bizlere bühtan atılıyor, bu iftiranın altında kalamayız’ deyip, kendileri bu işi yargıya taşımalı. Ama Nur Paşa’nın dediği kabil birbirlerine benzeyeni bulmuşlar. Amme kaynaklarını çalmakta çok mahirler. Ama iktidarın gittiğini biliyorlar servetlerini eksantrik ülkelere taşıyorlar, Yunanistan karı alıyorlar, aut basında okuyoruz. TC’nin tapusunu ver yine doymazlar. Harami oldu bunlar. Hukuktan kaçan haramiler… Şimdi bire bir molekül olmasa üstelik devlette belgelik vardır, gelecekte katiyetle doğruluk devletinde sakıncasız olun, bunlar yargının karşısından kurtulamazlar.

ARINACAK TARAFI KALMADI

Lağım patladı, temas tarafta teessürat var. Benzeri mehabet çalışamaz arkaç geldiyse paralel yapılar meydana gelmiştir, güvenlikte, adalette anca. Tek kurum çalışacak halde değil, bütünü paralel tıpkı yapı haline getirdiler. Mafya yöntem işbirliği, anca dokunaklı duruma düştü kim Türkiye Cumhuriyeti elan geçmiş on paralık böyle olmadı.

Ak Parti’nin arınacak tarafı kalmadı, nasıl arınacak? Merhum Demirel derdi kim, ananı sıkıntıya sokan kadı olursa zahir aranacak? Yani bu hep çökmüş. Kirliliğe bulaşmamış insanlar çok.

“MİLLETVEKİLLERİNDEN KOPUŞ OLACAK “

Doğrusu kopuş arttı, illerde görüyorum. Çokça balaban anlaşmazlık var biliyorum, görüştüğüm ihvan var, tanıştığım insanlar var. Milletvekillerinden dahi kopuş olacak. Amma izzet gücü öç aracı olduğu üzere korkuyorlar, tekrar üstelik itibarları giderek düşüyor. Bahçeli’nin dediği üzere Tursil’le, Omo’yla dahi yıkasan bunlar durulanmaz, temizlenmez. Temizlenme bunları kurtarmaz.

Saylav arkadaşlarla görüşüyorum, Peker’in söyledikleri, bu usulsüzlük, bu sıkıntıları yoz görmüyor musunuz, diyorum. Bana hangi diyorlar biliyor musunuz, sağa sola bakıyorlar, acaba aynı duyan var mı diyerek, sonraları bunların hepsinin doğruluğunu konfirmasyon ediyorlar.

Amma cesamet imkanları ile, devletin gücüyle, insanları tehditler, şantajlar, çocuğunun işi-gücü var, rüşvet ellerinde, gelişim insanları patırtılı çıkaramıyor, nedeniyle içlerindeki niyetleri söyleyemiyorlar. Bu iktidar zahir temizlenecek cins değil. hele frengi yaşıyorlar. Gözleri görüyor amma görmezden geliyorlar.

ANLAŞMALI – GÖSTERMELİK OPERASYON

Zat içlerinde ayrımsız cerrahi müdahale yaparak, anlaşmalı bir operasyon tür, şunları şunları alınca, ‘Bak tığ çıktı kirliliği temizleme gayretindeyiz’ diyebilirler amma bunu kimesne yutmaz.”

Share: