Aylin Nazılıaka: “Chp Herkesi Gölgesinde Koruyan Kollayan Adeta Yuva Kabilinden Hissettiren Doğru Tıpkı Çınar”

CHP Avrat Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Erzincan İl Başkanlığı’nda katıldığı etkinlikte “Bizim partimiz her sabık zaman kökleri daha dahi derinlere inen seçkin geçen periyot elan üstelik dallanıp budaklanan ve herkesi o gölgesi altına alıp koruyucu kollayan adeta yuva kabilinden hissettiren köklü tıpkı çınar” dedi.

CHP Kadın Kolları Umumi Başkanı Aylin Nazlıaka, cemaziyelevvel partisinin Erzincan İl Başkanlığı’nda yapılan etkinliğe katıldı. Etkinlikte Nazlıaka’nın birlikte CHP Kadın Kolları MYK Üyesi Fevziye Pehlivan, Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, Erzincan İl Kadın Kolu Başkanı Hayal Yüceer bile saha aldı. İl Başkanlığı’ndaki etkinlikte duvara çizilen çınar ağacına Nazlıaka el baskısı yaptı.

Erzincan İl Eş Kolu Başkanı Hayal Yüceer, etkinliği şu sözlerle anlattı:

“BU AĞACIN GÖLGESİNDE ATI NESİLLER DİNLENECEK. MEYVELERİNİ ÇOKLUK VAKTİMİZ YAKINDIR”

“Ati kadınların ellerinde yükselecektir sözünden yola çıkarak bu ağacı yaptım ben ve bu dava da bizlere öncülük fail Umumi Başkanımız Aylin Nazlıaka ve kadınlarımızın ellerinden oluşan baskılarla yapraklarını oluşturacağız ve bu yapraklar rengarenk olacak. Bu ağacın gölgesinde ati nesiller dinlenecek. Meyvelerini toplama vaktimiz yakındır. Ağacın üzerindeki evvel ahali baskısını Aylin başkanım için beklettim, ona yaptıracağım. Damga tercihini üstelik namına bırakmadım ve mavi rengi seçtim. Ayrımsız açıklık vasıf seçtim o rengin aynı tıpkısı elan kaçınan çünkü onun oranlarını ego yaptım. Maviyi hastalık seçtim? Mavi evrenin rengi yerine bilinir, uyumun rengidir. Bizim başkanımız bütün eş kollarıyla ağır ezgi bir şekilde bizi güdeleme fail birlikteliğimizi sağlayan, heyecanı ile bizleri de heyecanlandıran alanlara koşan ayrımsız başkanımız olduğu üzere hakeza düşündüm. Mavi ulam huzurun rengidir ben inanıyorum ki Genel Başkanımızın azmi bizlere üstelik yansıyacak, çalışacağız ve tığ huzurlu yarınlara arz kısa zamanda kavuşacağız.”

Aylin Nazlıaka de şunları söyledi:

“BU DIKME CHP’NİN ÇINARININ ADETA OMURGASINI SİMGELİYOR”

“İl örgütümüz, kadın kollarımız Erzincan’bile dayanılmaz aynı neva içerisinde. Bu dikme haddizatında haddinden fazla şeyi dubara ediyor. Dediğiniz kabil bire bir yanda ati kadınların elinde yükselecek diyoruz. Aynı yandan de bu ağaç CHP’nin çınarının adeta omurgasını simgeliyor. Bizim partimiz rastgele sabık aktarılma kökleri henüz birlikte derinlere nazil, rastgele geçen periyot elan da dallanıp budaklanan ve herkesi o gölgesi altına alıp koruyan muhafız adeta yuva üzere hissettiren esaslı tıpkı çınar. Geçenlerde partimizin birlikte yıl dönümünü kutlayacağız, 9 Ilkgüz’birlikte. 9 Ilkgüz öncesi böyle benzeri ağacı yapmanız ayrıca üstelik simgesel ehemmiyet taşımış. Vasıf amacıyla dahi haddinden fazla teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Nazlıaka, maviye boyanan aracılığıyla duvara çizilen ağacın umum ortasına etki yaptı.Share: