BAKAN YARDIMCISI DERE: MKE BU ÜLKENİN LOKOMOTİFLERİNDEN BİR TANESİ

MAKİNE ve Kimya Uran Kurumu (MKE) Umumi Müdürlüğü’nce Kırıkkale’de düzenlenen ‘Spor Festivali’nde konuşan Milli Savunma Vekil Yardımcısı Muhsin Öz, “MKE, 1453’e raci tarihiyle bu ülkenin lokomotiflerinden benzeri tanesi” dedi.

MKE aracılığıyla Kırıkkale’de planlı festivale, Milli Savunma Nazır Yardımcısı ve MKE Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Dere, MKE Genel Müdürü Yasin Akdere, üretimlik müdürleri ile çalışanlar ve aileleri katıldı. Periyot süresince bitmeme fail festivalde üretimevi müdürlükleri ortada değişik spor müsabakaları düzenlendi. Ahit sonunda spor müsabakalarında bir numara olan yönetmenlik takımlarına kupalarını, Nazır Yardımcısı Öz verdi.

Icra Vekili Yardımcısı Dere yaptığı konuşmada, “İnşallah MKE hem Kırıkkale’de hem Ankara’de hem Çankırı’daki lokasyonlarında başarıdan başarıya koşmaya başladı. Bunun devamı gelecek ve bunun devamı buralardaki huzur durumlarına sınırlanmış. Ailelerimizle, çocuklarımızla birlikte debi etmemize sınırlanmış. Milli Defans Bakanlığı ve ordumuz yerine MKE’den haddinden fazla öz bekliyoruz. MKE, 1453’e dayanan tarihiyle bu ülkenin lokomotiflerinden aynı tanesi. İnşallah bu başarılarını artırarak devam edecek. Akıbet iki yıldaki başarılarını görüyoruz. Uluslararası camiadaki başarılarını göreceğiz artık. İhracattaki katkılarını göreceğiz, personel istihdamında ki katkılarını göreceğiz. İnşallah el ele elan bereketli başarılara diyorum” ifadelerini kullandı. Umum Müdür Akdere ise MKE’nin geçmişten geleceğe üstlendiği sorumluluğun daha de ileriye götürebilmek için henüz şişman işlere imza atmaya bitmeme ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların arkası sıra ‘Spor Festivali’ne katılanlar Bağlam Akalın konseriyle doyasıya eğlendi.Share: