Bartın’da iz liseliler depremzedeler üzere “roket soba” üretiyor

Bartın’da meslek lisesi öğrencileri ve öğretmenler, “asrın felaketi” yerine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşların yemek pişirmesi amacıyla seyyar “roket soba” üretimine başladı.

Bartın Mesleksel Terbiye Merkezi ve Bartın Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesinin uyuşturucu atölyesi alanında üretilen sobalar tamamlandıktan bilahare bölgeye irsal edilecek.

Gönüllü vatandaşların üstelik meydan aldığı himmet kapsamında, ayrıca yardımseverlerin gönderdiği odunlar üstelik kesilerek çuvallanıyor.

Okulun mızrap teknolojisi öğretmeni Osman Koçer, gazetecilere, depremden süratle sonradan çalışmalara başladıklarını söyledi.

Koçer, 200’ün üzerinde varil soba üreterek bölgeye gönderdiklerini aktararak, “Şu anda da sarsıntı bölgesindeki insanların yemek pişirmeleri amacıyla odun mergup adi roket sobalar yapıyoruz.” dedi.

İdareci, öğretmen, mektepli ve hayırseverlerle günde 10-12 saat tek durmadan çalıştıklarını vurgulayan Koçer, “Tıpkısı nebze olsun katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Mal boyu devletten hizmet alıyoruz. Beş Altı günlüğüne da olsa devletimizin bu baskı gününde milletimize çalışmak bizi onurlandırıyor.” ifadelerini kullandı.

Share: