Başbuğ Güler: “Ordu tıpkısı bütündür”

Ordu Büyükşehir Şehremini Dr. Mehmet Hilmi Güler, devlet genelinde yaptıkları herhangi bir çalışmanın planlı ve programlı tıpkısı şekilde devam ettiğini, sakat gibi gösterilen durumların haddizatında plan ve izlence dahilinde sırası geldiğinde yapılacağını söyledi.

Fatsa ilçesinde geleneksel hale getirilen Hamsi Festivalinde aynı enformasyon özne Komutan Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde 19 ilçeye hizmetlerin yer güzelini ayırmak üzere canla başla çalıştıklarını söyledi.

Komutan Güler, “Şu zaman bazen çevrelerin söylediği kabil fire var denilen gâh şeyler gerçekte eksik değildir. Bunlar bizim programımızda ve zamanı geldiğinde yapılacak olan çalışmalardır. Kuşkusuz ki doğalgazı getirdik, zahir ki yolları yaptıysak, elbette kim barajları yaptıysak bunlarda çizin çizin yapılacak olan çalışmalardır. Bunlar bizim programımızda olan çalışmalardır. Büyükşehir Belediyesi kendisine bizler planlı ve programlı faaliyet yürütüyoruz. Bu cazibe ve program dahilinde da çalışmaları gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Cıvıl Cıvıl benzeri bütündür”

Açıklamalarına Ordu’nun benzeri bilcümle olduğuna aksan yaparak devam eden Büyükşehir Şehremini Dr. Mehmet Hilmi Güler, şunları kaydetti:

“Cıvıl Cıvıl 19 ilçesiyle tıpkısı bütündür. Ordu’da yapılan seçme öz beherglas ilçemiz içinde yapılıyor. Söz Gelimi şu zaman Ünye Limanı’ndan ro-ro yüklemesi yapıyoruz. Fındık ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Fındığa cemaat çıkmak çabucak fiyatını yorumlamak veya konuşmak değil. İş ayırmak. araçsız hisse senedi fora etmek. Bunların bütünü aynı hep halinde olduğu amacıyla bile çalışmalarımızı bire bir plan ve izlence dahilin bile yapıyoruz. Bizde şimdi Kargaşa Büyükşehir Belediyesi namına suyu, elektriği, göletleri, altyapısı ve peş yapısıyla yapıyoruz. Natamam diye söylenilen gelişigüzel şeyin sırası geldiği ahit zaten yapılacaktır. Bunun cevabını elhak yaptığımız çalışmalarla vereceğiz. Antrparantez vatandaşlar sandıkta cevabını vermiş olacak. Kul vekillik yaptım. Köle milletvekilliği yaptım. Aynı abi yerine söylüyorum. Siyasete bile aynı buut vermek lazım. Tıpkısı kur vermek icap. bu bakımdan bunu söylüyorum. Büyükşehir Belediyesi adına yaptığımız çalışmalarla bütün belediyelere denk olmaya çalışıyoruz.”

“Fatsa’nın yıldızı parlıyor”

Fatsa ilçesinde yapılanlardan örnekler veren Başkan Güler, “3,5 yılda yaptığımız çalışmalarla Fatsa ilçemiz başka 19 ilçemiz kadar bölgenin ışıltılı yıldızı haline geldi” dedi.

Başbuğ Hilmi Güler, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“3,5 sene içerisinde hoppadak Fatsa ilçemize yaptıklarımıza şöyle ayrımsız dokunacak olursak, neleri başardığımızı göreceksiniz. Fatsa yıllardır ayrımsız yararsız içinde yaşıyordu. Fatsa’nın çöpünü kaldırdık. Bunun dışında doğalgazını getirdik. İçme suyu problemini ortadan kaldırıyoruz. Fatsa üzere hemen tıpkısı Bolaman projesi var kim, hoppadak o 80 milyon dolardır. Bunların hepsi çizin çizin, planla, program ve ustalık ile bilimle yapılıyor.” – ORDU

Share: