Başkan Gürkan muhtarlara yapılan hizmetleri anlattı

Malatya Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, muhtarlarla ayrımsız araya geldiği toplantıda yapılan hizmetleri anlatarak, “Malatya üzere bilcümle gelişigüzel çalışıyoruz” dedi.

Kernek Külliyesinde gerçekleştirilen müşavere toplantısına Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Cemal Noğay, MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Idarehane Başkanı Mustafa Aziz, Genel Yazman Yardımcıları ile mahalle muhtarları katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı ile danışma toplantısında aynı araya geldiklerini tamlayan Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Büro Başkanı Mustafa Muazzez yaptığı konuşmada, “Malatya Büyükşehir Belediyesinin haddinden fazla nazik hizmetleri var. Özellikle saha altına yapılan hizmetler görülmemekte. MASKİ Umumi Müdürlüğümüz yıpranmamış içme suyu kaynaklarını Malatyalıların hizmetine sunmuş durumda. Ayrıca 13 ilçemizin altyapıları, yolları Büyükşehir Belediyemiz vasıtasıyla yapılmaktadır. Malatya’nın geneline bakım yüklemek dümdüz değil. Hizmetler tek ahit bitmez, kullanılmamış projelerle Belediye Başkanı şehri elan yukarılara taşır. Cumhurbaşkanımıza dahi çokça teşekkürname ediyorum. Malatya’ya verdiği önemi biliyoruz. Hizmetlerde emeği geçenlere Cenab-ı Allah arkalama etsin” dedi.

Muhtarlarımızla tıpkısı araya gelmenin memnuniyetini dile getiren Başbuğ Gürkan ise “Bu şehir hepimizin şehri. Bu site hangi büyüklüğünde güzelleşirse bizlerde yaptığımız hizmet nispetinde payımızı alırız. Malatya’nın sunu iri sorunu trafik ve ulaşımdı. Anayurt Bulvarı, Danişmentgazi Bulvarı, Alp Çeri Tunga Bulvarı yapıldıktan bilahare Malatya trafiği rahatladı. Cenup ve Kuzey Gömlek yolları ve akabinde Kuzey Kasaba yolu yapıldıktan bilahare bundan sonra Malatya’birlikte gidiş geliş sorunu diyerek tıpkısı dava kalmayacak. Malatya yıllardır biricik arterli tıpkı durumdaydı ama şu anda açmış olduğumuz eskimemiş yollarla Malatya biricik arterli durumdan kurtulmuş olacak. Büyükşehir Belediyesi namına 4 bin km asfalt yaptık. Malatya’nın 17 bin km kez zıkkım var. Yapmış olduğumuz hizmetlerle öne çıkacağız. Malatya Türkiye’de arz çok envestisman özne belediyedir. Bu çalışmaları yaparken sizler bizim sahada elimiz, gözümüzsünüz. Cumhurbaşkanımız kuşkusuz 1994 yılında susuz, yararsız yığınlarının, çukurların ve çamurların olduğu tıpkı belediyeyi aldı ve dört yıl içerisinde bittabi ayağa kaldırdıysa bizde Cenabıhak nasip etti Malatya’ya yeni kaptajlar, altyapı, üstyapı, arıtma tesisleri, spor tesisleri yaptık. Büyükşehir Belediyesi yerine eğitime şişman bindi verdik. Bakım baht işidir hep tarihi eserlerin kültürel mirasın ayağa kaldırılmasını Cenab-ı Allah bize talih etti ” dedi.

Büyükşehir Belediyesi yoluyla yapılan bakım ve yatırımlar üzerine de bilgiler aktaran Gürkan, “Yıllardır Malatya’nın sorunları ortada mevcut Vagon Tamirat Fabrikası Kızılay Istihsal Merkezi kendisine hizmet vermekte. Esasen Yimpaş Binası, Acun Kayısı Tecim Merkezi, Buğday Pazarı, Kuzey ve Cenup Poyra Yolları, altyapı çalışmaları, üstyapı çalışmaları olsun Malatya tarihinde ve Cumhuriyet Altını tarihinde hakeza hizmetler yapılmamıştır. Bu memlekette birlik ve el birliği içerisinde olacağız. Malatya’birlikte tıpkısı kortej yürüyüşü yaptık ve seçme görüşten insanın meydan aldığı benzeri kaynak oluşturduk. Türkiye fotoğrafını Malatya’de sergiledik” şeklinde konuştu.

Muhtarlardan Komutan Gürkan’a teşekkür

Toplantı sırasında mahalle muhtarları mahalleleri ile ilgili istek dilek ve yapılan hizmetlerden hava Gürkan’a teşekkürlerini ifade ettiler.

Paşaköşkü Mahallesi Muhtarı Asiye Atmaca, “Mahallemizin ihtiyaçları olduğu ahit Başkanımızın yanına gidiyoruz. Başkanımız gerçekten güvenilmez tıpkısı herif. Tarihi baştan ayağa kaldıran, çocuklarımıza tarihi sevdiren bir insandır. Her şeyi koparmak, tutmak ve tahsis etmek çokça önemlidir. Malatya’ya mevrut misafirlerimiz Malatya’nın çok değiştiğini ve tanımakta pürüz çektiklerini anlatım ediyorlar. Her ant her konuda Başkanımıza ve ekibine ulaşıyoruz. Hizmetler üzere teşekkürname ediyorum” dedi.

Zafer Mahallesi Muhtarı Eksiksizlik Bulguru ise “Başkanımızın hizmetleri saymakla bitmez. Yapılan hizmet ve yatırımlardan etraf özellikle Başkanımız gelmek amacıyla emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: