beden terbiyesi dersi amacıyla sınırlanmış düzlük talip öğrenciye Vekil Özer’den sevindiren bili

Ordu’birlikte, ortaokul öğrencisi Eva Kişmiri’nın okulunun bahçesinde beden terbiyesi dersi amacıyla mecbur düzlük talebi düzlük üstüne Milli Yetişek Bakanı Mahmut Özer’in talimatıyla iş başlatıldı.

Altınordu Eskipazar Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Eva Kişmiri, okullarında beden eğitimi dersinde kullandıkları spor sahasının üzerinin kapatılmasına müteveccih talebini toplumsal medya hesabı üzerinden Vekil Özer’e iletti.

Öğrencinin, “Yağmurlu havalarda dışarda öğüt işleyemiyoruz. Bu durumdan beden eğitimi öğretmenimiz ve arkadaşlarımın erinçsiz. Bunun için ekol bahçemize vabeste düzlük istiyoruz. Lütfen bu isteğimizi akseptans edin.” şeklindeki mesajı konusunda Bakan Özer, yetkililere buyruk verdi.

Bakanlık yetkililerinin bilgilendirdiği İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Altınordu İlçe Milli Yetişek Müdürü Öz Saygı Bekyürek ile yapım ve taşınmazlar biriminden sorumlu Ofis Müdürü Erol Başar’ın okulu müzakere ettiği ve mektepli Eva Esmer ile görüştüğü öğrenildi.

Yetkililer, Nazır Özer’in talimatları doğrultusunda okulun bahçesindeki spor sahasının bağlı ağıl getirilmesi amacıyla düzentileme başlatıldığını bildirdi.

Eva Karaca, AA muhabirine, yağmurlu havalarda beden terbiyesi dersinde zorluk çektiklerini, bunun üzere içtimai medya üzerinden Nazır Özer’e ide yazdığını söyledi.

Bu talebinin olumlu kıymet bulduğunu tamlayan Esmer, “Milli Eğitim Bilimi Bakanı Mahmut Özer bu mesajımı gördükten sonradan yetkililere durumu bildirmiş. Gücük müddet sonradan okulumuza aynı ülfet gerçekleştirildi. Bu ziyarette dahi ayrıca talebimi tafsilatlı şekilde yansıtma imkanı buldum. Şu anda spor sahasının kapatılmasına müteveccih çalışmanın başlatıldığını öğrendim. Bu beni haddinden fazla bahtiyar etti. Sayın Bakanımıza haddinden fazla teşekkür ediyorum.” dedi.

Yağız, sahanın üzerinin kapatılmasıyla daha konforlu şekilde ders işleyebileceklerini, bundan yağlık bütün arkadaşlarının birlikte bahtiyar olacağını anlatım etti.

Beden eğitimi öğretmeni Sevda Köksal ise dersleri spor sahasında işlediklerini kaydederek, “Fakat sahamızın üzerinin yalınlık olması zımnında yağmurlu ve sevimsiz havalarda içerde öğüt gitmek zorunda kalıyorduk. Bu genişlik çocukların akıntı alanını kısıtlıyordu ve kendileri üstelik talihsiz oluyorlardı.” diyerek konuştu.

Eva’nın çok kudretli aynı öğrenci olduğuna belen fail Köksal, “Öğrencimiz spor sahasının bu fiziki durumunu ağrı edinmiş. Henüz bilahare içtimai iletişim araçları üzerinden Sayın Bakanımızdan hakeza benzeri istekte bulunmuş. Biz Sayın Bakanımıza Eva’yı duyduğu ve bizlere bindi olduğu amacıyla haddinden fazla teşekkür ediyoruz.” dedi.

Share: