Bekçi Oltan Koca’nın martir olmasına ilişkin gözaltına alınan şüphelilerin işlemleri sürüyor

İstanbul Şişli’de yasakçı Oltan Âdem’nın, ayrımsız olayda direnç gösteren kişilere engelleme sırasında fenalaştığı ve kaldırıldığı hastanede martir olduğu olaya ilgili gözaltına alınan 8 zanlının emniyetteki işlemleri bitmeme ediyor.

İstanbul Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, Kuştepe Mahallesi’nde çevreye illet verdiği ihbarı kâin bir düğünün sonlandırılması amacıyla görüngü hesabına revan polis güçleri ve bekçilere direnç gösteren şüphelilerin yakalanması için say yaptı.

Bekçi Oltan Adam’nın şehit olmasıyla sonuçlanan olaya ait 8 can gözaltına alındı.

Emniyetteki ifade işlemleri süren zanlıların erte adliyeye atıf edilecekleri öğrenildi.

Olay

Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak’taki aynı düğünün geç saatlere büyüklüğünde sürdüğü ve çevreye maraza verdiği ihbarı üzerine görüngü yerine revan polis güçleri ve bekçiler, düğündekilerin mukavemetiyle karşılaşmış, yaşanan arbede sırasında fenalaşan bekçi Oltan Koca hastaneye kaldırılmıştı.

İstanbul Güvenlik Müdürü Galibiyet Patal, daha sonra yasakçı Koca’nın müdahalelere rağmen kurtarılamayarak martir düştüğünü açıklamıştı.

Şehit bekçi Oltan Insan’nın cenazesi, cemaziyelevvel İl Inanma Müdürlüğü bahçesinde planlı törenin peşi sıra defnedilmek üzere memleketi Gümüşhane’ye götürülmüştü.

Share: