Bolu Belediyespor, Sultanlar Ligi’nde ikinci sezonuna hazırlanıyor

Bolu Belediyespor Kadın Uçan Top Takımı, Misli.com Sultanlar Ligi’nde 2022-2023 sezonu hazırlıklarına devam ediyor.

Selatin Ligi’nde ilk kez vadi aldığı 2021-2022 sezonunda kümede kalma hedefini yakalayan ve hele içi sahada aldığı galibiyetlerle dikkati çeken Bolu ekibi, kullanılmamış sezonu daha bereketli benzeri yerde bitirmeyi amaçlıyor.

Başantrenör Salih Yergin koordinesinde çalışmalarına bitmeme eden voleybolcular, gâh günleri koşa antrenmanla geçiriyor.

Bolu Belediyespor Başantrenörü Salih Yergin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıpranmamış sezonun müşkül derecesini bildiklerini dile getirerek, “Lige dinamik takımlar geldi. İyi yatırımlar var. Tığ dahi Bolu’nun bize verdiği desteğin sorumluluğunda, elimizden geldiğince antrenmanlarımıza ağırlık verdik. Bu sene biraz elan dinç aynı kombinezon, henüz tempolu tıpkı takım olduk. Çalışmalarımız ongun gidiyor. Ayrımsız oyuncumuz ABD Milli Bando kampında. O de önümüzdeki günlerde aramıza katılacak. Ondan bilahare kül bando kendisine hazırlık maçlarına başlayacağız.” şeklinde konuştu.

Güzeşte sezonki öncelikli hedeflerinden birinin ligde durmak, sonrasında ise henüz yukarılara oynamak olduğuna değinen Yergin, “Bunu başardık. Bu sene dahi bir şekilde davranacağız. Bilcümle konusunda koyarak gidiyoruz. Bu yıl üstelik geçen yıl bitirdiğimiz kavuşum daha üzerinde ayrımsız tertip hedefliyoruz. Ligin başında ekstra galibiyetler çıkartabilirsek ikinci devir türkçesi çok rahat ve sevinçli tıpkısı sezona devam ederiz.” ifadelerini kullandı.

Bolu Belediyespor taraftarına de çağrıda mevcut Yergin, “Güzeşte seneden henüz fazla peyrev bekliyoruz. Onlar olmasaydı tığ o dereceyi yapamazdık. Sabık yıl deplasmanda 1 galibiyetimiz vardı amma içeride haddinden fazla kısık manada tam takımları hırpaladık. Bu da taraftarımızın desteği sebebiyle oldu. Bolu, rakipler amacıyla çokça dokuz canlı tıpkısı deplasman.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: