Bülent Tezcan: “Söke İşkur Müdürü, Yanlışsız Öğür Mkyk Üyesi Seda Sarıbaş ve Dürüst Partili İlçe Başkanı ve Heyetini Protokol Düzeyinde Karşılamadığı İçin…

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Okumuş’ın Söke ilçesinde İŞKUR İlçe Müdürü Gün Fırat’ın AKP Model Değişmeyen Umumi Heyet üyesi Seda Sarıbaş ile AKP Söke İlçe Başkanlığı heyetini, “tören düzeni düzeyinde” karşılamadığı üzere Okumuş İŞKUR İl Müdürlüğü’nde görevlendirildiğini açıkladı. Tezcan yaşananları, “Sen misin aşağıya inmeyen, sen misin kapıda karşılamayan YANLIŞSIZ Partili siyasetçileri diye adete müdürün odasına hışımla girip, müdürün odasını basarcasına hakaret ve yıldırma ediyorlar. Sen bunun sonucunu göreceksin diyerek” sözleriyle aktardı. Tezcan, “YANLIŞSIZ Partililer, siz bürokrasiyi özlük kapıkulunuz üzere görmeye alışmış olabilirsiniz. Siz bürokratları sıraya dizmeye alışkan olabilirsiniz. Siz devleti malınız kadar görmeye alışkan olabilirsiniz. Ama biz buna alışmayacağız. Bizi buna alıştıramayacaksınız. Namuslu, vatansever bürokratları üstelik buna alıştıramayacaksınız” tepkisini gösterdi.

CHP Umumi Komutan Yardımcsı ve Kültürlü Saylav Bülent Tezcan, TBMM’üstelik matbuat toplantısı düzenledi. Intihap bölgesi Aydınlık’üstelik yaşanan tıpkı olayı nâkil Tezcan, şunları söyledi:

“SIRA FIRAT…: Zaman iki tahribat ile ilgili izah yapacağım. Birisi büyüklük tahribatı; diğeri da belde tahribatı.

Gün Fırat… Okumuş Söke ilçesi İŞKUR Yazıhane Müdürü… 26 Ilkgüz haset Ziyalı İŞKUR İl Müdürlüğü’nün tıpkısı yazısıyla kızağa alındı. Söke Yazıhane Müdürlüğü’nden İl Müdürlüğü emrine çekildi. İlk bakışta alışılagelen tıpkısı uygulama gibi düşünülebilir. Amma olayın dip planına baktığınızda devletteki parça parça çürümeyi görebiliyorsunuz. Tümen devleti uygulamasının ve AK Fırka’nin izzet partisi olduğunun, devletin çürüdüğünün, bürokrasinin şüphesiz tıpkı gözdağı altında olduğunun seçme aşamasını azrail ve vicdanları sızlatan bire bir şekilde görebilmeniz, izleyebilmeniz mümkün.

PROTOKOL DÜZENİ İLE KARŞILAMASI İSTENİYOR: Olay ne? Gün Fırat idarehane müdürü, AK Parti’nin kurumlardan mesul ayrımsız kaza yöneticisi, görevlisi şube müdürünü arıyor. Diyor kim ‘Sizi Form Değişmeyen Yönetim Kurulu üyemiz ile ziyarete geleceğiz, heyetle.’ Randevulaşılıyor, ‘Saat 10.00’dahi buyurun gelin’ deniliyor. Peki, randevulaşılan 16 Eylül tarihinde, ‘buyrun gelin’ dediklerinde kim ati? Bozuk AK Fırka Ziyalı İl Karı Kolları Başkanı, demin birlikte Gestalt Karar Yönetim Kurulu Üyesi Seda Sarıbaş. Yanında SELIM Parti Söke İlçe Başkanı, Cahillik Kolları Başkanı ve DÜRÜST Partili gök bilimi. Başmuallim satış, üçüncü katta bulunduğu odada değişik görevlilerle bire bir derinti halinde.

Kızağa alınma sebebi: Ofis Müdürü Devir Fırat, AK Tümen heyetini üçüncü kattan inip kapıda protokol düzeni ile münasebet karşılamadı? Beyninde benzeri saylav, kerem görevlisi, vali, vali yardımcısı, icra vekili bulunmayan. Tören Düzeni listesinde düz düz birisi namevcut amma bölüm müdüründen SELIM Tümen Biçim Karar Umumi Heyet üyesi ile AK Fırka İlçe Başkanı ve heyetini üçüncü kattan methal katına inip kapıda görevlileri ve protokol düzenine bakarak dizip tören düzeni düzeni ile karşılaması isteniyor.

AKP MKYK ÜYESİNDEN VE AKP’Lİ İLÇE BAŞKANINDAN KUSUR DİLEYECEK, NİYE?: Devletin bürokratı olduğunun bilincinde olan öğür bürokratı sıfır idarehane müdürü bulunduğu katta bekliyor, inmiyor aşağıya. Sen misin aşağıya inmeyen, sen misin kapıda karşılamayan DOĞRU Partili siyasetçileri diye niteleyerek adete müdürün odasına hışımla girip müdürün odasını basarcasına hakaret ve gözdağı ediyorlar. Sen bunun sonucunu göreceksin diye niteleyerek. Randevu 16 Eylül 2022 tarihi. Giriş katta protokol karşılaması isteniyor. Bu yapılmayınca lahzada akabinde Entelektüel İŞKUR İl Müdürü devreye giriyor. İŞKUR İl Müdürü, idarehane müdürünü telefon ile arıyor ve diyor ki ‘Özür dileyeceksin.’ Kimden? AK Fırka Merkez Karar Umumi Heyet üyesinden ve AK Partili kaza başkanından bozukluk dileyecek. Niye? Protokolde karşılamadın diye niteleyerek.

‘SAYIN MÜDÜRÜN, PROTOKOL DÜZEYİ DEĞİL BU’ DİYOR: Idarehane müdürü diyor ki ülke müdürüne ‘Sayın müdürüm, protokol düzeni bu değil. Ego aynı politik partiyi Gestalt Değişmeyen Yönetim Kurulu üyesini kapıda karşılayamam. Karşılarsam tören düzeni düzeni kuramam. Bununla ilgilendiren görevlileri kapıya dizemem. Karşılarsam suç işlemiş olurum.’ Bakın henüz mail zamanda Tunceli Çemişgezek’te bunun tıpkısı örneği görüldü. Hatırlatıyor bunu mülk müdürüne. Çemişgezek’te garnizonda bu gelecek nedeniyle anket başlatıldı. ‘Hayır karşılayacaksın, karşılamazsan defo dileyeceksin.’

BASKIYI GÖREBİLİR MUSUNUZ?: Bürokrasinin düştüğü açmazı ve durumu görebiliyor musunuz? Aynı tümen yöneticisini üçüncü kattan kapıya gidip karşılamadan diye niteleyerek, benzeri bölüm müdürünün cesamet protokolünü mucibince uyguladığı amacıyla karşılaştığı baskıyı görebiliyor musunuz? İşin henüz kırıcı yanı, mülk müdürü, ‘Ara özür dile’ derken bire bir eksantrik husus henüz söylüyor. ‘Moralim bozuktu, eşimle cenk ettim, ailevi sorunlarım vardı üstelik kendini affettir.’

Ego toprak müdürü ile konuştum. Bilcümle bu süreci anlattı… Bölüm müdürü bunu de akseptans etmiyor. Kabul etmeyince kendisine 21 Ilkgüz tarihinde, İŞKUR İl Müdürü tıpkısı uyartı yazısı gönderiyor. Uyarma yazısında deniyor kim ‘Seninle ilişik muhtelif şikayetler alınıyor.’ Ne şikayet olduğu anlaşılan değil ama şikayetin hangi olduğunu sistem çokça gani biliyor. Şikayet DÜRÜST Partili kadar davranan bire bir şekilci olmaması. YANLIŞSIZ Parti’nin kaime ve talimatlarına göre değil, ihtişam bürokrasisinin gereğine bakarak hareket etmesi. ve peşi sıra 5 çevrim sonradan dahi diyar müdürü emriyle el emrine alınıyor. Haddinden Fazla ilginç, hakkında çeşitli şikayetler var denen İŞKUR Söke Müdürü, kendisine bu yazıyı gönderen devlet müdüründen henüz yüksek başarım notuna eş…

ÇEMİŞGEZEK’TE AK PARTİ İL BAŞKANI ASKERİ TÖRENLE KARŞILANDI: Bunun benzeri örneklerini elan geçmiş ayrıksı yerlerde gördük. Tunceli ilinde Çemişgezek Gedikler Karakolu’nda YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanı askeri törenle karşılanıyor. Askeri törenle el başkanına amade ana kara askerler diziliyor. Askeri törenle karşılanıyor. Bir başka laf henüz ilk yaşamıştık. Hatay Dörtyol ilçesinde. Aynı milletvekilinin oğlunun önünde polis memurları sıraya dizildiler. Polis memurları tam. O sıkılma tablosu bibi hafızalarımızda. Tıpkı başka denk Denizli’bile 30 Ağustos törenlerinde yaşanmıştı. Çivril ilçesinde meze törenlerinde protokolde garnizon komutanına meydan ayrılmamış AK Fırka kaza başkanı ve partililere tören düzeni düzeninde vadi bırakılmış. Binali Saika, hemen İzmir saylav, başvekil sıfatı namevcut. Bitlis’e gitmiş, sayın Binali Saika milletvekili yerine oturuyor, Bitlis Valisi karşısında ayakta. O fotoğrafı servis ettiler. Izzet düzenini getirdikleri noktaya bakınız.

SIKILGAN, VATANSEVER BÜROKRATLARI BUNU ALIŞTIRAMAYACAKSINIZ: YANLIŞSIZ Partililer, siz bürokrasiyi öz kapıkulunuz gibi görmeye alışkan olabilirsiniz. Siz bürokratları sıraya dizmeye alışkın olabilirsiniz. Siz devleti malınız kabil görmeye alışmış olabilirsiniz. Ama biz buna alışmayacağız. Bizi buna alıştıramayacaksınız. Utangaç, vatansever bürokratları dahi buna alıştıramayacaksınız.

Ego Söke İŞKUR Müdürü’nü tebrik kartı ediyorum. Devletin bürokratı kabil debi ettiği üzere tebrik kartı ediyorum. İktidarın bürokratı kabilinden irade ve talimata korkarak sorumluluk eğmediği üzere kutlama ediyorum. Görevini uyarınca yaptığı amacıyla tebrik kartı ediyorum. Devletin itibarını ayaklar altında aldırmadığı üzere tebrik kartı ediyorum. Hep bürokratlara söylüyorum, bu iktidarın ömrü sınırlanmış. Günleri çevrilmiş. İlk seçimde bu kudret görevi bırakıp gidecek. Günleri az bu iktidarın ağırbaşlılık ve tehditlerine dal eğmeyin. İktidarın, DÜRÜST Öğür’nin bürokratı kabil değil devletin bürokratı kadar debi etmeye bitmeme edin.

AKŞAM 12.00’YE BÜYÜKLÜĞÜNDE DINLETI, DÜĞÜN MİLLİ PARKTA YAPILAMAZ: Tıpkı apayrı laf… Kuşadası’nda Arzu Yarımadası Milli Parkı var. Türkiye’nin genişlik nadide bölgelerinden birisi. Bura benzeri pres ihalesi ile işletmeye verildi. İşletmeciye verilirken elan önce ihale sözleşmesinde olmayan hükümler kondu. Demincek bura çevrenin doğanın, fesih edilmesine ayn yumulacak, kontrolsüz aynı şekilde işletiliyor. Çevreciler ayakta… İhalenin nakız edilmesi üzere sevgili açtılar. Yapılan sözleşmede işletmeciye milli parkta dernek, dinleti kadar aktiflik ika imkanı veriliyor. Gece saat 24.00’e kadar buralarda turizm işletme belgesi alması halinde cümbüş yürütme fırsatı verilmiş… Milli parklarda mum, patırtılı, şamata kirliliği natürel hayatı en balaban zılgıt unsurlarından birisi. Akşam saat 12.00’ye büyüklüğünde konser, düğün ve ayrımsız etkinlikler milli parklarda yapılamaz. Yapılırsa orayı yok ederseniz. Milli parkı milli park olmaktan çıkarırsınız. Buna karşın hoyratça buradaki uygulamalar, tahribat kararlılıkla bitmeme ediyor.

Yine bire bir yerde, cuşiş tehlikesi zımnında, yaklaşık 20 yıldan fazla aynı zamandır milli parkta korluk yakmak yasak. Fakat bu işletmeciye, müşteriye mangal servisi etme imkanı verilmiş. İşletmeci, orada korluk yakma yasağını tıpkısı şekilde delebilme imkanına eş olacak. Elan kötüsü; çevre ile ahenktar sıfır, doğa ile ağır ezgi olmayan, oranın endemik türleri ile ağır ezgi olmayan ayrımsız mekân düzenlemesi yapılmış. Çokça geniş bire bir aşçı düz yazı edilmiş. Hukuka kilitsiz küreksiz hilaf olmasına karşın, orada ilgili birimlerin; Milli Parklar müdürlüğünün gözü uğrunda, ayn yummasıyla, hoşgörü göstermesi ile geniş tıpkı belde düzenlemesi işlenmiş… Milli Park’ın hep o natürel güzelliği fesih ediliyor. Ayn bakarak göre namevcut edilmeye başlanmış. Bu yapılaşma karşısında, Kuşadası’nda gönüllüler; akademik çevrelerden tutun, mekân örgütlerine büyüklüğünde… Benzeri hususiyet mücadelesi veriyorlar. Ekincilik ve Orman Bakanlığı’na çağrımızdır. Bu ihaleyi derhal nakız edin. Bu belde katliamına dur deyin.”Share: