Büyükşehir ve Soma Belediyesinden işbirliği protokolü

Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün ile Soma Şehremini Yüksek Tulup ortada işbirliği protokolü imzalandı. Protokolde Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma Belediyesi’ne toplamda 50 bin metrekare kilit parke taş desteği verecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile işbirliği yapmaya devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Salihli ilçesinde kâin Beton, Taş, Bordür ve Künk Fabrikası’nda üretilen kilit parke taşı taşlarından Soma’ya destekte bulunulacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile Soma Şehremini Büyük Tulup’un imza altına aldığı protokolle, Soma Belediyesi’nin Turgut Özal ve Eksiksizlik Balıkesir caddelerindeki ihtiyacın karşılanması üzere Manisa Büyükşehir Belediyesi kilit parke desteğinde bulunacak. Kilit parke taşının mefruşat çalışmaları ise Soma Belediyesi aracılığıyla karşılanacak.

Protokol ile ilgili açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Soma Belediyesi işbirliği ile Soma ilçesindeki Turgut Özal ve Kemal Balıkesir caddelerindeki çalışmalarda kullanılmak üzere Soma Belediyesi’nin taş ihtiyacını karşılayacağız. Taşı bizden işçiliği Soma Belediyesi’nden olacak. Hem büyükşehir belediyesinin hem üstelik kaza belediyelerinin kuma çalışmalarına örnek olacak bir protokolü imza altına aldık. Ayda 7 bin 500 metrekareyi geçmeyecek şekilde toplamda 50 bin metrekarelik taş verilmesi protokolünü imza altına alıyoruz. Kalburüstü hayırlı olsun. Buradaki tören düzeni Soma’daki vatandaşlarımıza hizmet olacak. Onlara sunu ongun hizmeti arz etmek görevlerimiz arasında” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin sağladığı taş desteği üzere teşekkür eden Soma Şehremini Mualla Tulup ise şunları söyledi: “Öncelikle altın Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün’e, yaptığı taş desteğinden belde teşekkür ediyorum. Bizim Soma’da yaşayan ayrımsız caddemizde taş ihtiyacımız oldu. Cengiz Ergün başkanımızı konuşma ederek talebimizi dile getirdik. Sağlıklı olsun bizi kırmadı, talebimize cevap verdi. Yapılan taş desteği için teşekkürlerimi iletiyorum.” – MANİSA

Share: