Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek’e geldi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda gezmek amacıyla özel uçak “DEVIR” ile Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya geldi.

Erdoğan, Saraybosna Uluslararası Havalimanı’nda, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Bisera Turkoviç, Saraybosna Büyükşehir Belediye Başkanı Benjamina Kariç, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Zaran Djeriç, Cumhurbaşkanlığı Protokol Müdürü Beba Pavloviç, Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı Senad Masovic, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sınırlanmış Babür Dilli ile Saraybosna Büyükelçiliği görevlileri yoluyla karşılandı.

Reisicumhur Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, DOĞRU Tümen Umumi Başkanvekili Numan Vareste, YANLIŞSIZ Tümen Genel Komutan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, YANLIŞSIZ Fırka Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, AK Fırka Genel Gestalt Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Ilmek İşleri Başkanı Prof. Dr. Mürtefi Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Yük, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Yükseköğretim Yerleşmiş Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar birlikte Bosna Hersek’e geldi.

Erdoğan, Bosna-Hersek Fehamet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle beraberce ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirdikten bilahare ortak matbuat toplantısına katılacak. Reisicumhur Erdoğan, Bosna-Hersek Cesamet Başkanlığı Konseyi tarafından onuruna verilecek resmi öğle vakti yemeğine katılmasının arkası sıra Bosna-Hersek Temsilciler Meclisi ve Bosna-Hersek Halklar Meclisi Reislik Divanları Üyelerini kabul edecek.

Reisicumhur Erdoğan, Bosna-Hersek’in önceki Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in kabrini ve Bosna-Hersek İslam Birliği (Riyaset) yıpranmamış binasını ülfet ettikten sonra İş Forumu’na katılacak.

Share: