Doğalgazda köylü sayım başladı

Eyyübiye Şehremini Mehmet Kuş’un girişimleriyle ilçedeki bazı mahalleler doğalgaz kullanmaya önceden, Eyyüpnebi Mahallesine doğalgaz istasyon ve dalan döşeme işlemleri bitmeme ediyor.

Kurban Bayramı’ndan bir anda sonraları başlatılan Eyyüpnebi Mahallesi doğalgaz üretim çalışmalarını yerinde inceleyen Eyyübiye Şehremini Mehmet Kuş, yapılan icraat hakkında hikmet aldı. Eyyüpnebi Muhtar Mahmut Karakuşlu’yu de müzakere ederek mahalle için istişarelerde mevcut Başkan Mehmet Kuş, henüz sonra doğalgaz şebeke çalışmalarının devam ettiği sahaya bundan sonra. Şiddetli sıcak havaya rağmen güneş altında çalışmalarına bitmeme fail işçilerle sohbet ederek kolaylıklar dileyen Başkan Kuş, mahalleye gaz ulaştıran ana kanalizasyon borularına üstelik ilk kaynağı vurdu.

Eyyübiyelilere vermiş olduğu sözleri hepyek yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Kuş, özden şekilde yola çıktıkları DÜRÜST Fırka belediyeciliğini, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde gerçekleştirdiklerini söyledi. İlçenin yeryüzü nazik mahallelerinden olan Eyyüpnebi’ye doğalgaz ulaştırılması amacıyla mahalle sakinlerinin çokça iri talebi olduğunu anımsatan Başbuğ Kuş, doğalgaz çalışmalarını acul bire bir şekilde ilerlediğini söyleyerek kış mevsiminde Eyyüpnebi Mahallesinin de doğalgazla ısınmaya başlayacağı müjdesini verdi.

Eyyüpnebi Mahallesi sakinleri de mahallelerine doğalgaz ulaştırılması üzere nazik gayretler gösteren Başbuğ Mehmet Kuş’a ve emeği geçenlere teşekkürname etti.

Şanlıurfa’nın nüfusu ve yerleşim merkezi bildirme iri ilçelerinden Eyyübiye’bile, Hayatı Harrani, Ruha, Süleymanşah, Asya ve Eyüpkent Mahallelerine doğalgaz verilmişti. İlçenin güneyindeki mahallelere doğalgaz ulaştırılmasının ardından, kuzeydeki Akabe, Akşemsettin, Direkli ve 15 Temmuz Mahallelerinde doğalgaz şebeke çalışmaları başlatılmıştı. Eyyüpnebi Mahallesindeki çalışmaların üstelik tamamlanmasıyla, Başkan Mehmet Kuş’un girişimleri sonucu ilçede doğalgaz verilen mahalle sayısının 10’u bulacağı aktarıldı. – ŞANLIURFA

Share: