Müjdeyi Cumhur Reisi Erdoğan verecek! Nazır Meram Kurum’dan içtimai ev açıklaması geldi

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Gelgel, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yapımı devam fail Şehitkamil ilçesi Taşlıca Mahallesi’ndeki Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi’nde (BÜSEM) incelemelerde bulundu.

“ERDOĞAN, YAKIN ZAMANDA YENİ BİR MUŞTU VERECEK”

İnceleme sonrası açıklamalarda kâin Icra Vekili Meram Gelgel, dokunaklı sosyal ev talebi karşısında Cumhuriyet Altını tarihinin yer büyük sosyal konutlarını yaptıklarını söyleyerek mümasil zamanda Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal hane sorunu ile ilişik bakir tıpkısı müjde vereceğini duyurdu. Icra Vekili Çekicilik, Eylül kocaoğlan itibariyle eskimemiş tıpkısı konut atılımının başlayacağını dahi ifade ederek, “Içtimai Bölük talebi, bugüne kadar belki Cumhuriyet tarihinin arz balaban sosyal konutlarını yaptık. Yapmaya bitmeme ediyoruz. İnşallah Allah’ın izniyle bugün akşam ezanı detaylarını vereceğimiz, Ilkgüz ayında Cumhurbaşkanımızın Gaziantep’imizde mecmu Türkiye’mizle paylaşacağı aynı projeyi sunacağız. Bu proje Cumhuriyet Altını tarihinin sunma büyük toplumsal hane projesi olacak. Bu çerçevede Gaziantepli kardeşim burada etkin esnafım lahzada bildirme mümasil alanda tahaffuz ihtiyacını giderecekler” dedi.

SANAYİ SİTESİ PROJESİ

Ağustos ayında Türkiye genelinde yıpranmamış tıpkı sanayi sitesi projesi zar edeceklerini de açıklayan Bakan Kasıt Gelgel, “Daha huzurlu tıpkı şekilde üretimini yapacak. Şehrin zarfında eskimiş endüstri alanlarını şehrin dışına çıkarıyoruz. Gene Ağustos ayında tamlık Türkiye’da zar edeceğimiz sanayi sitesi projemiz olacak. İşte esasen örneğini burada yaptığımız BÜSEM arazisi hazine arazisiydi. Atıl tıpkısı araziydi. Bu arazide şehremaneti başkanımız, valimiz ve milletvekillerimiz yaşıt bir say yaptı. Bize, bu hazne arazisinin akıllıca bedellerle verilmesi murat edildi. Tığ dahi burada 150 bin kardeşimizi istihdam edecekseniz bu araziyi sizlere makul şartlarda tahsisini yaparız’ dedik ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesine tahsisini yaptık” ifadelerini kullandı.

FATMA ŞAHİN’İN AÇIKLAMALARI

Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Şahin ise Cumhuriyetin 100. yılında dünyanın onuncu ekonomisi olma hedefine ilerleyici Türkiye’nin bu hedefine genişlik yerinde, genişlik mümasil şehrin Gaziantep olduğunu dile getirdi. Atmaca, “Tığ büyükşehir kendisine, umumi sekreterimiz, ilgili şehremaneti başkanlarımız, zaman Şahinbey, Şehitkamil, Nizip şehremaneti başkanlarımız burada herkes yerli kalkınmanın mimarı. 94’dahi İstanbul’de Cumhurbaşkanımızın attığı tohum, Gaziantep’te balaban evcil ormana dönüşmüştür, kalkınmaya dönüşmüştür. Bunu birlikte başarmanın gücü kuvveti üzere herhangi bir birinize teşekkür ediyor. Buradaki çaycısından işçisine inşaatçısına burada tıpkısı emek var, burada bir çalışma var karşı teri var tığ işçi memleketiyiz. İşçimiz mutluysa, siz mutluysanız tığ mutluyuz alay malay başaracağız. Gaziantep modelini bir galibiyet modeline, tıpkı Türkiye modeline, ayrımsız acun modeline birlikte dönüştüreceğiz” diye niteleyerek konuştu.Share: