Antalya’ya yeryüzü haddinden fazla gezmen Almanya’dan geldi

Antalya Valisi Ersin Kalem Erbabı, kente bu sene mevrut ecnebi gezici sayısının 7 milyonu geçtiğini, ilk tam dahi Alman misafirlerin düzlük aldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Müellif, Almanya Konsolosluğu görevine atanan Martin Tscherner’i ve Muavin Şehbender yerine atanan İnna Ella Kianst’ı akseptans etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti anlatım eden Kalem, Tscherner ve Kianst’a eskimemiş görevlerinde başarılar diledi.

Antalya’nın dünyanın cesim turizm destinasyonları arasında olduğunu belirten Kalem Erbabı, şunları kaydetti:

“Az dışından mevrut gezici sayımız 7 milyonu geçti ve birinci sırada Alman misafirlerimiz var. 1 Sülale-31 Orak Ayı döneminde kentimize Almanya’dan 1 milyon 363 bin 526, Rusya’dan 1 milyon 275 bin 353 misafirimiz geldi. Antalya’yı gelgel marifetiyle konuşma fail gezmen sayısında Alman misafirlerimizin önder olması bizi bahtiyar eden benzeri genişlik.”

Asayiş özellikle doğmak için turizmle ait seçkin konuyu yakından izlem ettiklerini vurgulayan Muharrir, turistlerin kentte 7 dönme 24 saat güvenli ve rahat aynı şekilde dolaşabildiğini, emniyet ve kurnaz kuvvetlerinin bu konuda çok alıngan olduğunu anlatım etti.

Konsolos Tscherner dahi Müellif’ya salgın sürecinde Antalya’bile beledi Almanlara sağladığı yardımlar amacıyla teşekkürname etti.

Share: