Donald Trump’ın malikanesi basan FBI’ın çekirdeksel silahlarla ilgilendiren bilinmeyen vesaik aradığı öne sürüldü

Sakat KÖLE Başkanı Donald Trump’ın Florida’dahi mevcut Mar-a-Lago malikanesi, 8 Ağustos sabahı FBI ajanları yoluyla düzenlenen baskınla aranmıştı.

NÜKLEER SİLAHLARLA İLGİLİ GİZLİ VESAIK ARANMIŞ

Washington Post’un, soruşturmadan bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberinde, yetkililerin hatalı kesimlerin eline mürur üzerine yoğun endişe duyduğu nükleer silahlarla ilgilendiren bilinmeyen vukuf içeren belgelerin Trump’ın malikanesinde olduğuna inandıkları belirtildi.

TRUMP, “ALDATMACA” OLARAK NİTELENDİRDİ

Haberde, ilgilendiren kaynakların, FBI ajanlarının özellikle ne asıl vukuf içeren vesaik aradığı, bilgileri bulunan bahis konusu çekirdeksel silahların MEMLUK’ye yahut bambaşka uluslara ilişik olup olmadığı evet de Trump’ın evinde yapılan aramada bu konuda temas belge bulunup bulunmadığı hususunda detay vermediği aktarıldı.

Trump’ın ise çıkan haberlere yönelik bu sabah yaptığı açıklamasında, çekirdeksel zırh meselesini aynı “aldatmaca” olarak nitelendirdiği ve FBI’yı hakeza tıpkı şeyin olduğunu gösterecek her hikmet sunmadan “sav yerleştirmekle” suçladığı kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Trump’ın Florida’da kâin Mar-a-Lago malikanesi, 8 Ağustos sabahı FBI ajanları tarafından planlı baskınla aranmıştı. Trump, bağlanmış açıklamasında, “Florida, Palm Beach’teki domuzuna evim Mar-A-Lago akarsu anda abluka altında, şişman benzeri FBI ajanı grubu aracılığıyla yeğin yapılıp obstrüksiyon edildi, bu milletimiz amacıyla kaka tıpkısı zamandır. Henüz evvel tek MEMLUK başkanının başına böyle bir molekül gelmedi.” ifadelerini paylaşmıştı.

Yaklaşık 40 FBI ajanının 9 saatten çok süren aramasında Mar-a-Lago’dan 12 kutu iddia toplandığı haberlere yansımıştı.

MEMLUK Hak Bakanı Merrick Garland birlikte esbak bu konuda ilk kez izah yaparak, FBI ajanlarının Trump’ın malikanesine düzenlediği baskını kendisinin onayladığını söylemiş, kamuoyunda süren tartışmalar üzerine olayın daha net anlaşılması için Hak Bakanlığının taharri emri ve el konulan malzemelerle ilgili gizliliğin kaldırması talebiyle Florida toprak mahkemesine başvuruda bulunduklarını duyurmuştu.

Trump de bugün yaptığı açıklamada, arama emrinin kamuoyu ile paylaşılmasına karşı olmadığını belirtmişti.Share: