İstanbul’u kana bulayacakken yakalanmıştı! PKK’lı Mehdi Mıhçı’nın sezinleme anları görüntülendi

Fatih’te PKK yıldırı örgütüne müteveccih düzenlenen operasyonda, örgütün neymiş hususi kuvvetlerinin mensubu Mehdi Mıhçı sahte kimlikle yakalanmıştı. Mıhçı’nın İstanbul sokaklarında dolaşırken asayiş kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

BAKAN ARISTOKRAT, YAKALANDIĞINI IÇTIMAI MEDYADAN DUYURMUŞTU

Operasyonu duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ” Murat Karayılan’ın talimatıyla İran üzerinden Türkiye’ye sabık, PKK’nın sanki hususi kuvvetlerine mensup, bomba eğitimi veren, İstanbul’da eylem yarmak ve yaptırmak amacıyla mevrut; Seydo Botan Gever kod adlı Mehdi Mıhçı, liyakatli tıpkı operasyonla cali kimlikle İstanbul’dahi yakalandı. Inanma İstihbarat ve İstanbul Itimat Müdürlüğümüze tebrikler” açıklamasında bulunmuştu.

MEHDİ MIHÇI’NIN İFADESİ

Mehdi Mıhçı, savcılıkta verdiği ifadesinde örgüte unsur olan ablasının ölümü sonrası terör örgütüne katıldığını anlatan yabansı, bombalı eylemlere katılmadığını öne sürdü.

26 yaşındaki teröristin ifadesinde, “2014 yılında PKK yıldırı örgütüne katıldım ve bu nedenle yapmacıklı kimliği kullandım. Ablam Jiyan Mıhçı PKK terör örgütüne katılmıştı. 2010 yılında öldüğü haberini aldık. Bu beni ruh bilimsel kendisine etkiledi ve 2014’de ego dahi örgüte katıldım. Avaşin’e gittim ve orada eğitim bilimi aldım. Eğitim sonrası Martir Behçet Bermani tepesinde kaldım, 2015 yılının sonuna büyüklüğünde o bölgedeydim. Sonrasında örgütten eksilmek aracılığıyla Irak’ın Diyana tarafında kâin köylere geçtim.

“TÜRKİYE’YE GELMEYE ÇEKİNDİM”

Türkiye’ye gelmeye çekindim. Orada kendime benzeri hayat kurdum ve 2022’ye kadar bu şekilde bir hanay sürdüm. 2022’nin Temmuz ayındaysa Irak’tan İran tarafına geçtim. Oradan da Dert Doğubeyazıt üzerinden Türkiye’ye giriş yaptım. İstanbul’dahi bire bir iş kurmayı düşünüyordum. İş kurduktan sonra ailemle görüşüp normal tıpkı avlu içerisine kazanmak istemiştim. Bana sorduğunuz ‘Nur Muhammet Bultan’ kimliğini Irak’taki kaçakçılar ayarlamıştı, nerede ve nasıl ayarladıklarını bilmiyorum.” dediği kaydedildi.Share: